Reklama

Kamery pułapkowe w mieście! Urząd zamierza walczyć z wandalami

Opublikowano:
Autor:

Kamery pułapkowe w mieście! Urząd zamierza walczyć z wandalami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności O aktach wandalizmu niejednokrotnie informowaliśmy na łamach naszego portalu. W fizycznym starciu przegrywają drzewa, tablice informacyjne, a nawet zabawki na placach zabaw. Magistrat o problemie wie już od dawna, jednak tym razem planuje podjąć walkę z wandalami. Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. kontaktów z mediami podkreśla, że niepokojące sygnały regularnie napływają od mieszkańców, którzy zamiast cieszyć oko i duszę, załamują ręce nad nienajlepszym stanem rzeczy. - Wiemy o tym, że zdarzają się przypadki korzystania z urządzeń zainstalowanych na placu zabaw przed blokiem przy ul. Bitwy nad Bzurą 39 przez osoby dorosłe i dodatkowo w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. W związku z tym konieczne było kilkukrotne usuwanie skutków takich zabaw i regulacja urządzeń zjazdu linowego. Tego typu niefrasobliwe zachowania, często pod wpływem alkoholu, to niestety przypadki nieodosobnione. Szczególnie w godzinach wieczornych miasto narażone jest na wybryki chuliganów i akty wandalizmu – mówi pełnomocnik - Kilkukrotnie naprawialiśmy dopiero co zainstalowane tablice informacyjne. Stale odbieramy sygnały o zdewastowanych koszach na śmieci. Dewastacjom uległy nowe elementy ścieżki dydaktycznej w Parku Miejskim jeszcze przed zakończeniem prowadzonych tam prac rewitalizacyjnych. Zniszczenia nie ominęły nowych altan i mostków.

Wiedzieć a działać to różnica i z takiego założenia wyszedł również magistrat, który planuje w najbliższej przyszlości zamontować kamery pułapkowe. Pietkiewicz dodaje również, że zakup tego typu urządzeń ma szanse na refundację.

- Planujemy uzupełnienie systemu monitoringu o kamery pułapkowe. Przenośne kamery instalowane będą w miejscach szczególnie narażonych na akty wandalizmu. Zarejestrowany obraz posłuży do identyfikacji sprawców. Ich zakup zostanie zrefundowany z funduszu prewencyjnego zapewnianego przez ubezpieczyciela. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że tego typu zakup, podnoszący bezpieczeństwo w mieście, kwalifikuje się do refundacji.

Ponadto, urząd miasta po raz kolejny apeluje do mieszkańców, aby ci nie bali się zgłaszać niepokojących sygnałów. Jakub Pietkiewicz wyjaśnia, że sam monitoring nie zawsze wystarczy, dlatego niezwykle ważny jest dialog i regularny przepływ informacji. 

 - Apelujemy do mieszkańców o przekazywanie sygnałów o tego typu wykroczeniach do Straży Miejskiej lub bezpośrednio na Policję. Kamerami monitoringu nie jesteśmy w stanie objąć całego miasta dlatego informacje od mieszkańców zawsze będą najskuteczniejszą bronią z wandalami. W miejscach szczególnie zagrożonych zostały zintensyfikowane patrole Straży miejskiej. Apelowaliśmy też do Policji o objęcie większym nadzorem zagrożonych miejsc. Wiemy, że podczas patroli na terenie miasta radiowóz Policji pojawia się teraz również w Parku Miejskim.

Przypominamy, że zgłoszeń dokonywać można dzwoniąc na policję – 997 lub na straż miejską – 24 721 03 36.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE