Reklama

Kampania "Czad i ogień - obudź czujność"

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W listopadzie i grudniu 2016 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy przeprowadzili szereg prelekcji pod hasłem kampanii „Czad i ogień – obudź czujność” inspirujących do działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łęczyckiego. Akcja, która została zainicjowana przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ma na celu uświadomić społeczeństwu o zagrożeniach, jakie niesie za sobą pożar i tlenek węgla.W ramach przedmiotowej kampanii „Czad i ogień– obudź czujność” zostało zorganizowane wiele spotkań, m.in.:- z właścicielami i zarządcami obiektów mieszkalnych wielorodzinnych, - z nauczycielami i uczniami szkół i przedszkoli na terenie powiatu, - z prezesami i naczelnikami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 

W ramach akcji osoby zainteresowane miały możliwość uzyskania informacji i poszerzenia swojej wiedzy w zakresie zagrożeń związanych z trwającym sezonem grzewczym, w szczególności z występowaniem tlenku węgla. Zaznaczano również, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą powstanie pożaru i nieprzestrzeganie podstawowych przepisów przeciwpożarowych. 

W akcję zaangażowali się strażacy z KP PSP w Łęczycy, przedstawiciele korporacji kominiarskich i druhowie z jednostek OSP. 

Duże zainteresowanie wzbudził zorganizowany przez Komendę Powiatową PSP w Łęczycy konkurs „BĄDŹ ŚWIADOMY, TWOJE ŻYCIE W TWOICH RĘKACH - CZUJKA DYMU/TLENKU WĘGLA W KAŻDYM DOMU”. Celem konkursu była edukacja mająca przyczynić się do zmniejszenia poziomu zagrożeń dla zdrowia i życia oraz utraty mienia mieszkańców powiatu łęczyckiego. 

Wśród osób, które dostarczyły do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy prawidłowe rozwiązanie krzyżówki zostało rozlosowanych 50 szt. dualnych czujek dymu/tlenku węgla. Czujki zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką PSP w Łodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE