Reklama

Kardiologia w szpitalu świętuje 10-lecie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj w NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii i Angiologii, działającym w łęczyckim szpitalu, odbył się uroczysty jubileusz 10 lat istnienia. Na ręce Adama Szlachty – prezesa zarządu NAFIS S.A. i lek. med. Doroty Kołodziejskiej – ordynator i kierownik NZOZ Łęczyckiego Centrum Kardiologii i Inwazyjnej i Angiologii w Łęczycy, popłynęły gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości.

NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii rozpoczęło działalność 8 marca 2010 r., zaś 1 lutego 2012 roku, podpisało pierwszy kontrakt z NFZ. W marcu 2015 r. otrzymało certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Celem powstania Oddziału Kardiologii Inwazyjnej była poprawa jakości opieki i dostępu do leczenia inwazyjnego dla pacjentów z chorobami sercowo – naczyniowymi na terenie powiatu łęczyckiego.

Więcej zdjęć znaleźć można TUTAJ.

W ramach struktury oddziału wchodzi 15-łóżkowa kardiologia, 6-łóżkowy intensywny nadzór kardiologiczny, pracownia hemodynamiki, pracownia kardiologiczna, pracownia echokardiografii oraz pracownia diagnostyki nieinwazyjnej.

Choroby układu sercowo – naczyniowego powodują największą umieralność w Polsce. Ponad 51 proc. zgonów w powiecie łęczyckim spowodowanych było chorobami układu krążenia. W ciągu ostatnich 10 lat na oddziale ratowano życie mieszkańców powiatu łęczyckiego, ale i powiatów sąsiednich: kolskiego, poddębickiego, kutnowskiego i zgierskiego. Wykonano 10892 koronografii, 5786 zabiegów PCI, 12515 pacjentów otoczono opieką szpitalną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE