Reklama

Kierowca łęczyckiego PKS-u pijany w sztok prowadził autobus!

Opublikowano:
Autor:

Kierowca łęczyckiego PKS-u pijany w sztok prowadził autobus! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Gostynińscy policjanci podczas akcji „STOP-TRZEŹWOŚĆ” zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu PKS Łęczyca. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że 52-letni mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,93  promila alkoholu!11 grudnia podczas prowadzonej akcji "STOP-TRZEŹWOŚĆ" o godzinie 20:15 w Gostyninie na ulicy 3-go Maja gostynińscy policjanci zatrzymali do kontroli autobus. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 52-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego miał 1,93 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Autobus, którym kierował należał do PKS Łęczyca. W trakcie kontroli autokarem z Gostynina do pracy w Strykowie było przewożonych 16 osób. Kierowcy udaremniono dalszą jazdę, po pasażerów przyjechał inny autobus. Po wykonaniu czynności nietrzeźwego mężczyznę przekazano pod opiekę żonie.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na okres powyżej trzech lat oraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE