Reklama

Kolejne działania "Niechronionych"

Opublikowano:
Autor:

Kolejne działania "Niechronionych" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Łęczycy prowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni”.8 lutego mundurowi z ruchu drogowego w związku z prowadzoną akcją skupili uwagę na wykroczeniach związanych z nieustępowaniem pierwszeństwa pieszym, parkowaniem pojazdów w sposób utrudniający poruszanie się pieszym, przechodzeniem przez jezdnię w miejscach zabronionych, poruszeniem się pieszych nieprawidłową stroną jezdni.

W wyniku działań policjanci wystawili 6 mandatów karnych kierowcom aut a wobec 2 zastosowali pouczenia w związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami. 7 mandatów karnych i 5 pouczeń zastosowali wobec pieszych, m.in. za przebieganie przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym oraz za chodzenie nieprawidłową stroną jezdni.

Pamiętajmy, że szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Policja zachęca do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE