Reklama

Kolejne przychodnie na kontrakcie NFZ-u

Opublikowano:
Autor:

Kolejne przychodnie na kontrakcie NFZ-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 10 z 12 przychodni w powiecie łęczyckim będzie świadczyć usługi zdrowotne po 1 stycznia 2015 r. Pacjenci pozostałych dwóch przychodni, które nie podpisały jeszcze porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia nie pozostaną jednak bez możliwości korzystania z usług podstawowej opieki zdrowotnej. Będą oni mogli bowiem liczyć przede wszystkim na pomoc najbliższego lekarza pierwszego kontaktu bądź nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz na pomoc w SOR-ze Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. W SOR pomoc w ramach podstawowej opieki zdrowotnej zostanie udzielona tylko pacjentom zamkniętych poradni POZ.

Przypomnijmy, że początkowo istniało zagrożenie, iż od nowego roku aż 85% mieszkańców powiatu łęczyckiego może pozostać bez podstawowej opieki zdrowotnej. Sytuacja ta uległa jednak zmianie i do czterech przychodni, które wcześniej podpisały porozumienie z NFZ-em, dołączyły kolejne cztery placówki. Na chwilę obecną w grupie tej znajdują się: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Alamed w Piątku, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LILMED w Daszynie,  Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy, Ośrodek Zdrowia w Górze Św. Małgorzaty, Przedsiębiorstwo Podmiotu Leczniczego Gwardia Życia w Mazewie, NZOZ SANITAS s.c. w Piątku, NZOZ MAMED w Świnicach Warckich oraz NZOZ WITOMED sp.j. w Witonii oraz dwie placówki NZOZ MEDAR.

Pozostałe przychodnie, czyli: NZOZ S-Med, NZOZ PULS s.c, na zawarcie porozumienia mają czas do godz. do 31 grudnia do godz. 24:00. Jeśli poradnie nie podpiszą umów – stracą kontrakt, finansowanie z NFZ oraz pacjentów – będą musiały na nowo zbierać deklaracje wyboru lekarza i porosić NFZ o podpisanie nowej umowy, oczywiście po konkursie.

Oznacza to, że 90% pacjentów powiatu nadal leczy się u swojego lekarza POZ.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE