Reklama

Kolejny wojewódzki budżet obywatelski będzie większy i lepszy

Opublikowano:
Autor:

Kolejny wojewódzki budżet obywatelski będzie większy i lepszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na bazie doświadczeń z pierwszej edycji i zgłaszanych opinii mieszkańców w Urzędzie Marszałkowskim trwają prace nad nowym regulaminem Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Narzędzie włączania mieszkańców w proces decydowania o sprawach regionu ma być bardziej przyjazne i odpowiadające na uwagi głosujących.

Ze względu na dużą liczbę ciekawych, wartościowych pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców i ich aktywność w głosowaniu, zwiększamy wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań z budżetu obywatelskiego z 5 do 8 milionów złotych – zapowiada Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Proponujemy, aby podział środków między subregiony nastąpił według algorytmu uwzględniającego przede wszystkim liczbę mieszkańców, a także powierzchnię powiatów wchodzących w skład subregionu. Z obliczeń wynika, że każdy z subregionów otrzyma więcej niż 1 mln zł.

To nie jedyna planowana nowość: oprócz zadań subregionalnych, dotyczących poszczególnych części województwa, na które planowane jest 6 mln zł, wyodrębniona zostanie też dodatkowa pula regionalna, obejmującą całość Województwa - w kwocie łącznej 2 mln zł, dla zadań o koszcie realizacji między 100 000 a 500 000 zł.

Zależy nam na poznaniu opinii mieszkańców na temat proponowanych zmian oraz poznaniu innych propozycji dotyczących wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Dlatego zapraszamy do udziału w konsultacjach projektu nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego, które prowadzone są do 30 stycznia 2018 r.

W szczególności zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (al. Piłsudskiego 8) w dniu 23 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 (więcej informacji na stronie bo.lodzkie.pl lub ngo.lodzkie.pl).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE