Reklama

Komendant Tomasz Olczyk odpowiada na komentarze i zgłasza sprawę prokuraturze

Opublikowano:
Autor:

Komendant Tomasz Olczyk odpowiada na komentarze i zgłasza sprawę prokuraturze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ten temat wraca niczym bumerang rzucony przez doświadczonego aborygena. Czytelnicy co jakiś czas pytają o brak oświadczeń majątkowych, jakie miałby złożyć komendant straży miejskiej Tomasz Olczyk, a które nie widnieją w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Co więcej, wobec komendanta padają zarzuty, że wykształcenie wyższe jakim się legitymuje, nie jest jego, a zastępcy komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Tomasza Olczyka! Tomasz Olczyk (ten łęczycki) ma dość pomówień i postanowił zabrać głos w tej sprawie. Jak mówi, są to nieprawdziwe oszczerstwa, a sprawę zgłosi łęczyckiej prokuraturze. - Chciałbym oświadczyć, że te komentarze rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, które mają na celu podważenie mojej wiarygodności co do osoby jako funkcjonariusza publicznego oraz narażają na szwank zaufanie do władz samorządowych. Zgodnie z artykułem 212 Kodeksu Karnego jest to przestępstwo i złożę zawiadomienie do prokuratury o jego popełnieniu – mówi komendant. 

Artykuł 212 Kodeksu Karnego mówi, że: „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

Komendant opowiada także historię swojego wykształcenia, dodając, że posiada dyplomy ukończenia uczelni. 

- Jednocześnie oświadczam, że studia na kierunku administracja publiczna I stopnia odbyłem w Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie w latach 2003-2006, a uzupełniające II stopnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego  w latach 2006-2008 i posiadam dyplomy ukończenia obu uczelni. 

Co do braku oświadczeń majątkowych, odpowiedzi w tej sprawie udzielił urząd miasta. Wioletta Stefaniak mówi, że komendant nie jest zobligowany do składania oświadczenia majątkowego.

- Zgodnie z art. 24 h ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016r., poz. 446, 1579 i 1948 oraz z 2017r. poz. 730, 935) do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym zobowiązani są: radny, wójt, zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta – wyjaśnia - Komendant Straży Miejskiej w Łęczycy jest kierownikiem komórki organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy i nie posiada upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych w imieniu Burmistrza Miasta Łęczyca, w związku z tym nie jest zobligowany do składania oświadczenia majątkowego.  

Pozostając przy temacie oświadczeń majątkowych – już wkrótce Tomasz Olczyk takie złoży, ale nie jako komendant straży miejskiej, ale jako radny powiatowy, który uzupełni obecny skład.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE