Reklama

Komisja rewizyjna nie rekomenduje absolutorium dla burmistrza!

Opublikowano:
Autor:

Komisja rewizyjna nie rekomenduje absolutorium dla burmistrza! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W łęczyckim samorządzie dzieje się wiele i różne określenia nasuwają się na myśl, ale jedno trzeba przyznać – nie jest nudno. Jak informowaliśmy wcześniej, rada miasta przegłosowała uchwałę, w której zwrócą się oni do Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka oraz premier Beaty Szydło o zawieszenie organu wykonawczego i wprowadzenie komisarza.Decyzja władz rządowych wciąż jest nieznana, natomiast radni pracują swoim tempem. We wtorek (6 czerwca) odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej, która jako pierwsza opiniuje udzielenie absolutorium dla burmistrza.

W głosowaniu nikt z członków komisji nie był za udzieleniem absolutorium! Trzech radnych było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Przewodniczący komisji Andrzej Domagała mówi, że powodem takiego stanu rzeczy jest niegospodarność burmistrza. 

- Uważamy, że część pieniędzy wydawana była w sposób niegospodarny – krótko skomentował decyzję komisji.

Opinia komisji rewizyjnej zostanie przesłana do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, która z kolei wyda własną opinię na temat wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Niedługo powinno odbyć się również posiedzenie komisji wspólnych, gdzie członkowie będą opiniowali wniosek o udzielenie absolutorium. Po tym odbędzie się sesja tzw. „absolutoryjna”. 

Jeżeli burmistrz nie otrzyma absolutorium od rady miasta, może być to znaczącym krokiem w stronę przeprowadzenia referendum

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE