Reklama

Reklama

Konferencja naukowa ZOZ w Łęczycy

Opublikowano: pon, 4 lip 2016 10:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Konferencja mimo wielkiego upału i meczu Polaków na Euro cieszyła się dużym powodzeniem. Frekwencja dopisała zarówno wśród uczestników jak i wykładowców.Konferencję rozpoczął Pan Marcin Stasiak - Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacji w ZOZ w Łęczycy i dbał o prawidłowy jej przebieg. Pierwszą prezentację rozpoczął Prof. Robert Śmigiel - specjalista w zakresu genetyki klinicznej, pediatrii, neonatologii. Referat o wczesnym rozpoznaniu przyczyn zaburzonego rozwoju u dziecka jako elementu wspomagania leczenia, rehabilitacji i poprawy jakości życia dziecka z niepełnosprawnością, w bardzo interesujący sposób wprowadził wszystkich w tematykę konferencji.Kolejnym prelegentem była Dr n.med. Grażyna Banaszek - specjalista neurologii dziecięcej, która  wygłosiła wykład o rozpoznawaniu zaburzeń rozwoju czyli wczesny screening niemowląt jako szansa na przeciwdziałanie niepełnosprawności.Kontynuację tego tematu zajęła się Pani dr Małgorzata Fuchs - doktor rehabilitacji, reprezentująca Politechnikę Opolską i Ośrodek rehabilitacji NeuroReha prezentująca różne metody fizjoterapeutyczne w pracy z dzieckiem przedwcześnie urodzonym oraz z dzieckiem zagrożonym niepełnosprawnością.

Reklama

O terapii i wczesnej interwencji i jej znaczeniu mówiły w swoim referacie Panie Mgr Joanna Stańczyk-Urbańska, mgr Ilona Brzozowska-Misiewicz - terapeutki Koncepcji R.C. Moralesa, specjalizacja neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład dr n. med. Zbigniewa Lipczyka, ortopedy dziecięcego “Fizjologia a patologia rozwoju narządów ruchu u dziecka – praktyczne wskazówki dla lekarzy”.

W trakcie wykładów swoje prezentacje miały firmy będące sponsorami Konferencji - ORTOPRO i Akson, produkujące i zajmujące się dystrybucją sprzętu ortopedycznego. Przedstawiciele tych firm oprócz prezentacji sprzętu podkreślali znaczenie odpowiednio dobranego zaopatrzenia ortopedycznego na funkcjonowanie dziecka niepełnosprawnego.

Konferencją zakończył przedstawiciel firmy BAYER prezentacją preparatów farmaceutycznych pomagających w walce z zaburzeniami odporności u wcześniaków.

Konferencja odbyła się dzięki zaangażowaniu zarówno personelu Zespołu Pracowni Rehabilitacji, w łęczyckim szpitalu, zwłaszcza Pani Justynie Antczak-Staruszkiewicz i Pani Annie Kaczorowskiej z Kutna, Pana Dyrektora ZOZ w Łęczycy, który wspierał całe przedsięwzięcie oraz firmie Hurtap, która także należała do sponsorów Konferencji.

Specjalne podziękowania składam Pani Iwonie Andrysiak, która nieodpłatnie udostępniła salę i dbała o uczestników konferencji.

Dziękujemy także Panu Staroście Powiatu Łęczyckiego Wojciechowi Zdziarskiemu za honorowy patronat nad imprezą oraz Kierownikowi Wydziału Promocji Starostwa w Łęczycy za pomoc w organizacji.

Bogatsi o doświadczenia z organizacji obecnej konferencji i zachęceni sobotnim sukcesem mamy nadzieję, że była to pierwsza z cyklu takich konferencji naukowych, którą nasz zespól będzie organizował.

 

Info: ZOZ w Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.