Reklama

Reklama

Konferencja prasowa na temat uzyskanego przez szpital dofinansowania

Opublikowano: pt, 20 paź 2017 11:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj informowaliśmy o tym, że łęczyckiemu szpitalowi udało się pozyskać dofinansowanie na poprawę wyposażenia oraz funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w wysokości 3 614 063,57 zł. Dzisiaj natomiast o godzinie 10 odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektora szpitala Andrzeja Pietruszki oraz senatorów: Przemysława Błaszczyka i Macieja Łuczaka. Pierwszy głos zabrał senator Przemysław Błaszczyk, który wyraził radość z faktu pozyskanych pieniędzy oraz tego, że kutnowski szpital, który jest z jego okręgu, także pozyskał pieniądze. - W tym konkursie startował szpital z Łęczycy i pozytywna ocena wniosku doprowadziła do tego, że nasz szpital łęczycki otrzyma ponad 3 mln 600 tys. zł dofinansowania do zakupu nowego sprzętu, jak i także nowych zadań. Tak naprawdę unowocześnienia SOR-u w Łęczycy. Cieszę się także, że szpital kutnowski, który aplikował o środki, także otrzymał ponad 5 milionów dofinansowania. Mam nadzieję, że te środki poprawią jakość, bezpieczeństwo i obsługę pacjentów w naszych placówkach. Mam nadzieję, że będzie lepszy dostęp pacjenta do opieki, lepsza diagnostyka. Rozmawialiśmy z panem dyrektorem, że te pieniądze pozwolą zakupić najnowocześniejszy sprzęt. Wiem, że jeden z aparatów był dzierżawiony, a w tym momencie będzie możliwość jego zakupu, co doprowadzi do oszczędności finansowych. 

Reklama

Senator Maciej Łuczak wyróżnił fakt, że z terenu województwa 7 szpitali pozyskało dofinansowanie.

- Na początku chciałbym podziękować panu dyrektorowi i senatorowi za zaproszenie do Łęczycy. Tak jak powiedział mój  przedmówca, 7 szpitali z województwa otrzymało takie środki, a wśród nich jest także Pabianickie Centrum Medyczne. (…) Chciałbym z tego miejsca podziękować panu ministrowi, ministerstwu, że znalazły się te środki. Siedem szpitali w naszym regionie otrzymało takie wsparcie, nie jest to mała kwota, także bardzo się cieszę, że te pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę jakości i poprawę zdrowia naszych pacjentów. 

Dyrektor Andrzej Pietruszka z kolei dziękował za wsparcie swoim współpracownikom, podkreślając, że Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło 194 mln zł na dofinansowania.

- Przyznam się szczerze, że dzięki uporowi mojego współpracownika, pana Jarka Siwka, przystąpiliśmy do drugiej edycji. Przekonał mnie. Powiem tyle, że ten sukces jest tym większy, że dofinansowanie ma wynosić nasz udział własny w wysokości tylko 15%. Natomiast nasz projekt jest tak skonstruowany, że wydaje mi się, że udział środków bieżących, przeznaczonych na realizację tego wniosku, powinien się zwrócić. Proszę państwa, powiem tak. Jest to wniosek, który był realizowany w ramach Projektu Operacyjnego: Inwestycje i Środowisko. Na ten cel, w efekcie, ministerstwo zdrowia, na szpitale, które są poza województwem mazowieckim, przeznaczyło 194 mln zł. W tym momencie powinienem podziękować panu ministrowi i ministerstwu za to, że ten projekt zyskał uznanie, ale byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie podziękował za wsparcie ze strony pana senatora Przemysława Błaszczyka – mówił dyrektor. 

Na koniec podkreślił, że szpital przeszedł długą drogę, która ostatecznie okazała się być skuteczna i jeszcze raz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.