Reklama

Konferencja prasowa senatora Przemysława Błaszczyka

Opublikowano:
Autor:

Konferencja prasowa senatora Przemysława Błaszczyka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 1 lutego w całej Polsce parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości organizowali konferencje prasowe pod hasłem: „Pozwólcie nam pracować!”.Takie spotkanie zorganizował również senator Przemysław Błaszczyk, podczas którego mówił o sytuacji funkcjonowania parlamentu od chwili zaprzysiężenia rządu pani premier Beaty Szydło.- Szanowni państwo! Rząd Prawa i Sprawiedliwości na czele, którego stoi pani premier Beata Szydło funkcjonuje niecałe 3 miesiące, a jak państwo zdążyliście zaobserwować, spotkał się on z masowym atakiem opozycji. Doszło nawet do tego stopnia, że rząd polski zmuszony został do skladania wyjaśnień w Parlamencie Europejskim, gdzie postawiono Polsce absurdalne zarzuty o łamaniu zasad demokracji. Był to precedens, gdyż nigdy w historii Unii Europejskiej takie wydarzenie nie miało miejsca. W głównej mierze zostało to sporowokowane skargą na polski rząd złożoną przez polityków Platformy Obywatelskiej.Senator przypomniał całą genezę problemu. Poruszył temat Trybunału Konstytucyjnego i Komitetów Obrony Demokracji, które jego zdaniem są prowokacyjnymi działaniami opozycji.

- Sprawa dotyczyła Trybunału Konstytucyjnego, a którą warto tutaj przypomnieć. Poprzednia koalicja rządowa, czyli Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe na dwa tygodnie przed wyborami do nowego parlamentu wybrała pięciu nowych sędziów  Trybunału Konstytucyjnego. W ten sposób odchodząca wladza miała w skladzie TK aż 14 na 15 swoich nominatów. Nowy parlament podjął działania naprawcze i wygasił mandaty sędziom przedwcześnie wybranym przez odchodzącą władzę – mówił senator -  Zaledwie 5 z 15 obecnych członkow Trybunału Konstytucyjnego to osoby wskazane przez nową parlamentarną większość. Premier Beata Szydło na spotkaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaproponowała kompromisowe, korzystne dla opozycji rozwiązanie, według którego 8 z 15 sędziów wybierałaby opozycja, a tylko 7 koalicja rządowa. Partie Platforma Obywatelska i Nowoczesna odrzuciły to kompromisowe rozwiązanie, udowadniając tym samym swój brak gotowości do współpracy. Zamiast merytorycznych propozycji partie te zorganizowały protestacje i przyczyniły się do założenia Komitetów Obrony Demokracji, które w ogromnej mierze stworzone są przez członków i sympatyków tych partii.

Senator Przemysław Błaszczyk zwrócił się do parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej o zaprzestanie działań obstrukcyjnych w stosunku do rządu, głównie poprzez prowokacyjne przedłużanie obrad obu izb parlamentu.

- Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, ponieważ umówiliśmy się z Polakami na konkretne zmiany i chcemy je realizować, gdyż tego oczekują wyborcy. Przykro nam, że koledzy z niedawno rządzącej koalicji, a obecnie opozycji, nie mogą się pogodzić z decyzją Polaków. W związku z ostatnimi działaniami, za którymi stoi opozycja, pozostaje zadać szereg pytań. Czego się boicie i z czego wynikają wasze obawy? Czy to,  aby na pewno spowodowane jest troską o Polskę i Polaków? Czy raczej obawą przed traconymi wpływami pewnych środowisk?

Na zakończenie konferencji senator Błaszczyk zwrócił się do Mieszkańców, gdzie zaapelował do nich przede wszystkim o cierpliwość i roztropną analizę napływających informacji.

- Szanowni mieszkańcy! Nie dajcie się zmanipulować fałszywym przekazom, jakoby działo się coś strasznego. My po prostu wykonujemy swoją pracę, którą nam zleciliście, wybierając nas 25 października. A na efekty i ewentualną krytykę, myślę, że należy jeszcze poczekać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE