Reklama

Reklama

Konferencja w sprawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Opublikowano: śr, 28 wrz 2016 15:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 28 września 2016 roku w Urzędzie Miasta w Łęczycy kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy zorganizowało konferencję w sprawie programów „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy Bliżej Nas”, oraz aplikacji „Moja Komenda”. W czasie spotkania zaprezentowano również Mobilny Punkt Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński. Pierwszym punktem spotkania było zaprezentowanie programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i wyjaśnienie jego obsługi. Kom. Arkadiusz Pęczek wyjaśnił zasady korzystania z map omawiając jednocześnie tematykę zagrożeń jakie można wprowadzać do programu oraz w jaki sposób sprawdzić dane już zweryfikowane przez Policję.

W czasie spotkania przybliżono również założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zasady funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda”, czyli jak w najprostszy i najszybszy sposób odnaleźć „swojego” dzielnicowego i skontaktować się z nim. Po czym Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Łęczycy przedstawił dzielnicowych opiekujących się rejonem miasta Łęczyca. Rozdano również ulotki zawierające informacje na temat programu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wykaz dzielnicowych z terenu miasta Łęczyca.

Kolejnym punktem konferencji była prezentacja Mobilnego Punktu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W opinii gości prezentowane programy i aplikacje są narzędziami, które w znaczący sposób przyczynią się do poprawy współpracy ze społeczeństwem a przede wszystkim ułatwią kontakt na linii obywatel – Policja.

Za pośrednictwem tej mapy można anonimowo dokonywać zgłoszeń w przypadku zauważenia niepokojących zdarzeń:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.