Reklama

Krętacze znów atakują! Tym razem podszywają się pod ZUS

Opublikowano:
Autor:

Krętacze znów atakują! Tym razem podszywają się pod ZUS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Oszuści znów uderzają, tym razem wykorzystując do swoich działań nowe, nikomu dotąd nieznane metody. Ich ofiarami padają petenci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pewni tego, że umawiają się na spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna...

Do klientów ZUS telefonują osoby podszywające się pod pracowników Zakładu. Proponują zorganizowanie spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Prawdziwy pracownicy ZUS-u biją więc na alarm.

- Nie dzwonimy i nie odwiedzamy klientów w domach, tym bardziej w sprawie dziedziczenia składek emerytalnych. Wszyscy zainteresowani sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym zasadami dziedziczenia składek, mogą korzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – mówi Monika Kiełczyńska, rzecznik prasowy ZUS w woj. łódzkim.

Należy pamiętać, że ZUS sprawy z petentami załatwia listownie lub w placówkach Zakładu, a także poprzez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych. Osobiste odwiedzanie w domach klientów przez urzędników jest wyjątkowo rzadkie i dotyczy sytuacji, gdy przeprowadzana jest kontrola zwolnień lekarskich lub kontrola płatnika składek, którego siedziba firmy jest jednocześnie jego domem.

- To nie pierwszy w tym roku przypadek próby oszustwa „na pracownika ZUS”. W związku tymi przypadkami Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi o daleko idącą ostrożność przy odpowiadaniu na zaproszenia tego typu spotkań. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS – dodaje M. Kiełczyńska. - Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE