Reklama

Krzysztof Lipiński leci do Chin

Opublikowano:
Autor:

Krzysztof Lipiński leci do Chin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zagranicznych wojaży burmistrza ciąg dalszy. Po wizycie w francuskim mieście Rillieux-la-Pape, Krzysztof Lipiński odwiedzi… Chiny.Burmistrz Łęczycy uzupełnił skład oficjalnej delegacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, która wczoraj wyleciała do Chin w ramach misji gospodarczej.Swój wylot burmistrz potwierdził podczas czwartkowej sesji rady miasta (9 czerwca). Na pytanie radnego Zasady o to, kto pokrywa koszty Krzysztof Lipiński odpowiedział, że zaproszone osoby pokrywają koszty związane z opłatą biletów lotniczych.- Misję gospodarczą organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a pan Marszałek również bierze udział w tej delegacji. Uczestniczące osoby, które zostały zaproszone przez marszałka naszego województwa, ponoszą koszty związane z opłatą biletów lotniczych tam i z powrotem – mówił burmistrz - Wszystkie koszty związane z oficjalnym pobytem delegacji, którą skompletował pan marszałek Witold Stępień, ponosi Urząd Marszałkowski i strona chińska, czyli ta, która zaprasza oficjalną delegację z naszego województwa. 

Powrót planowany jest na 21 czerwca, a sam burmistrz jest zdania, że wizyta może przynieść ogromne korzyści nie tylko miastu, ale i całemu regionowi.

- Łódź może pochwalić się tym, że nawiązała realne, fizyczne kontakty gospodarcze z jednym z miast chińskich. Kursują regularne pociągi i jest to ogromny sukces i szansa dla całego regionu centralnego i dla całej ziemii łódzkiej.

Natomiast sama wizyta we francuskim mieście Rillieux-la-Pape również spotkała się z zainteresowaniem radnych, którzy dopytywali burmistrza o to, kto wchodził w skład delegacji udającej się do Francji.

W odpowiedzi usłyszeli, że do partnerskiego miasta udał się burmistrz, tłumacz i pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz. Koszta związane z podróżą, według informacji podanych przez burmistrza wyniosły (dla dwóch osób): 1303,16 zł brutto (bilety lotnicze) oraz 416,68 zł brutto (delegacja).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE