Reklama

Ksiądz z Łęczycy ojcem 8-latki! "Nie będę płacił więcej alimentów"

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz z Łęczycy ojcem 8-latki! "Nie będę płacił więcej alimentów" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wyjątkowo niecodziennie informacje docierają do nas z Łowicza. Światło dzienne ujrzał fakt, że jeden z kapłanów, pełniący swoją misję duszpasterską w królewskim mieście, jest jednocześnie ojcem 8-letniej dziewczynki. Nam udaje się porozmawiać na ten temat zarówno z księdzem, jak i matką dziecka.O tym fakcie poinformowali nas wstrząśnięci całą sytuacją mieszkańcy Łowicza, gdzie ksiądz przed laty pełnił służbę. Ich zdaniem, kapłan trafił z tamtejszej parafii do Łęczycy, ponieważ kościelne władze starały się w ten sposób "zamieść sprawę pod dywan". Duszpasterz odpiera te zarzuty, i tłumaczy, że już odpokutował za swoje grzechy z przeszłości.

- Zajmijcie się tematem księdza (dane osobowe do wiadomości redakcji), który zostawił w okolicach Łowicza kobietę ze swoim dzieckiem. To w naszych stronach bardzo głośna sprawa, cały Łowicz o tym huczy. Taka osoba nie powinna głosić kazań z ambony, skoro sama ma coś na sumieniu – informuje nas jedna z mieszkanek.

Okazuje się, że wkrótce łowicki sąd zdecyduje, czy ksiądz powinien płacić więcej alimentów na utrzymanie swojej córki. Tego żąda matka dziecka, która kieruje pod adresem duszpasterza wiele uwag. Z kolei sam kapłan odrzuca jej zarzuty. Uważa, że na utrzymanie 8-latki przeznacza tyle, ile powinien. Komentuje też sprawę samego ojcostwa. Twierdzi, że nigdy nie unikał konsekwencji, ani finansowych, ani tych związanych ze swoją służbą. Ksiądz uważa, że już odpokutował za grzechy z przeszłości, a teraz poświęca się tylko pracy duszpasterskiej.

Więcej na ten temat przeczytasz w dzisiejszym wydaniu Gazety Lokalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE