Reklama

Kto otrzyma Nagrodę im. Benedykta Polaka?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nagroda im. Benedykta Polaka przyznawana jest za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze na ziemi, w morzu, w powietrzu i w kosmosie. Celem nagrody jest promocja polskich dokonań eksploracyjnych oraz przypomnienie historycznego znaczenia jakie odegrał w średniowieczu jeden z pierwszych podróżników badających kontynent azjatycki – Benedykt Polak.Nagroda jest nowym wyróżnieniem, a po raz pierwszy została wręczona w Tumie i w Łęczycy w czerwcu 2015 roku. W dniu 30 listopada odbyło się kolejne posiedzenie Kapituły na zamku królewskim w Łęczycy, mające na celu zaplanowanie przyszłorocznej gali. W skład Kapituły nagrody wchodzą m.in. przedstawiciele Oddziału Polskiego The Explorers Club, Miasta Łęczyca, Powiatu Łęczyckiego i Towarzystwa Naukowego Warszawskiego oraz zaproszeni naukowcy i znani podróżnicy.

Kim był Benedykt Polak?  Jakie znaczenie miały jego odkrycia? Czy postać ta nie powinna być wszystkim Polakom bardziej znana? Na te i inne pytania warto odpowiedzieć sobie po zapoznaniu się z życiorysem skromnego, ale bardzo ważnego podróżnika okresu średniowiecza.

Trudno jeszcze mówić, który z wybitnych badaczy otrzyma nagrodę w roku 2016, ale władze  Miasta Łęczyca traktują wydarzenie priorytetowo i pomimo dużych wyzwań jakimi będą Światowe Dni Młodzieży i rocznica 1050 lecia Chrztu Polski, będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń promocyjnych w samym centrum naszego kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE