Reklama

Ktoś celowo przetrzymał pismo od wojewody? Magistrat na tropie winowajcy

Opublikowano:
Autor:

Ktoś celowo przetrzymał pismo od wojewody? Magistrat na tropie winowajcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Uchwałą rady miejskiej z 13 września br. burmistrz Krzysztof Lipiński będzie zarabiał mniej. Nowe zasady wynagrodzenia włodarza zmniejszają mu kwotę z 10 400 zł na 6 660 zł. Konsekwencją uchwały było pismo od wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau wysłane pod koniec września, w którym zawarta była informacja o wszczęciu kontroli legalności podjętej przez radnych uchwały.Jednak nie sama treść pisma stanowiła problem, a data jego otrzymania, ponieważ zawiadomienie było datowane na 27 września, a termin odpowiedzi wynosił 5 dni. Do radnych natomiast trafiło ono dopiero 3 dnia, tym samym znacznie skracając czas na przygotowanie uzasadnienia.

Temat poruszył radny Marcin Zasada podczas wczorajszej sesji, pytając burmistrza o to, czy udało się ustalić sprawcę całego zamieszania. Odpowiedzi udzieliła pani sekretarz Ewa Lewińska. 

- Postępowanie wyjaśniające jest jeszcze w toku. W tej chwili wygląda to tak, że pracownicy odpowiedzialni za obieg tego dokumentu złożyli wyjaśnienia. Pewne wnioski już z tego wypływają. Procedura, która była przyjęta w obiegu dokumentu nie jest kompletna, to znaczy, biuro obsługi rady nie otrzymuje dokumentów, które są przekazywane elektronicznie i to wymaga korekty.

Radny Zasada ironizował mówiąc, że wychodzi na to, że nic się nie stało, a winowajcy nie ma. Pani sekretarz odpowiedziała, że to burmistrz podejmie decyzję, czy wina leży po stronie któregoś z pracowników. 

- Czy wina leży po stronie konkretnego pracownika, to już burmistrz podejmie decyzję. W tej chwili trzeba wyjaśnić sprawę obiektywnie, czy dokument ten był celowo przetrzymany, czy był to błąd wynikający z przyjętej regulacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE