Reklama

Ku chwale palanta!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W Grabowie Wielkanoc trwa o jeden dzień dłużej! Każdego roku w trzeci dzień Świąt na rynku w Grabowie zbierają się wszyscy mieszkańcy, aby obserwować mecz w palanta rozgrywany pomiędzy dwiema drużynami – Niebem i Piekłem.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, gdzie o godz. 9:00 przez proboszcza ks. Jacka Marciniaka odprawiona została msza w intencji rzemieślników, kupców oraz prowadzących działalność gospodarczą. Po mszy uroczysty orszak, na czele którego szedł Król Palanta (niezmiennie od kilkunastu lat - Adam Rapacki, mistrz kamieniarski), ruszył sprzed kościoła przed Urząd Gminy. Tam wójt przekazał klucze do Grabowa, oddając symbolicznie na ten dzień władzę Królowi. Następnie przy dźwiękach Gminnej Orkiestry i występujących mażoretkach korowód przeszedł na Plac Kościuszki, gdzie rozpoczęło się dalsze świętowanie.

Król powitał gości, uczestników uroczystości, po czym dokonał ceremonii pasowania kandydatów na Honorowego Członka Klubu Palanta. Osoby te składały przyrzeczenie o kontynuowaniu tradycji, kończąc formułę zwrotem: "Ku chwale Palanta".

Po występach artystycznych odbyła się główna część imprezy, czyli mecz.

Warto dodać, że w tym roku o oprawę muzyczną uroczystości zadbał zespół Lancer oraz Kapela Łęczycka.

Więcej zdjęć TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE