Reklama

Kutnowska firma zatrudni więźniów z Garbalina. „To resocjalizacja. Osadzeni muszą czuć się potrzebni”

Opublikowano:
Autor:

Kutnowska firma zatrudni więźniów z Garbalina. „To resocjalizacja. Osadzeni muszą czuć się potrzebni” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W kutnowskim zakładzie Animex pracę podejmą więźniowie osadzeni w Zakładzie Karnym w Garbalinie pod Łęczycą. Wczoraj podpisano umowę, w ciągu najbliższych tygodni więźniowie rozpoczną przyuczanie do zawodu w kutnowskiej przetwórni.

- Podpisanie umowy z kolejnym kontrahentem zewnętrznym to niewątpliwie sukcesywne wdrażanie jednego z filarów programu „Praca dla więźniów”. Zatrudnienie osadzonych jest jedną z najważniejszych form oddziaływania na skazanych w szeroko rozumianym procesie resocjalizacji. Współpraca z firmą ANIMEX Foods, pozwoli kierownictwu jednostki skierować do zatrudnienia poza terenem zakładu karnego, kolejne grono osadzonych, którzy spełniają odpowiednia kryteria do podjęcia pracy w systemie bez konwojenta – informuje kpt. Adam Kowalski, rzecznik prasowy ZK Garbalin.

Wszystkie dokumenty zostały podpisane wczoraj przez ppłk. Arkadiusza Janiszewskiego, dyrektora zakładu karnego, oraz Macieja Wojdyłło i Leszka Brackiego, Dyrektora Zarządzającego i Finansowego w firmie Animex reprezentowanych przez Małgorzatę Tuptę. Zgodnie z treścią umowy, strony zobowiązały się współpracować w procesie sukcesywnego kierowania i zatrudniania osadzonych.

- Po zniwelowaniu swych deficytów, kolejni więźniowie będą mogli liczyć również na zatrudnienie w tak prężnie działającej firmie. Na podpisanie umowy o współpracy miał niewątpliwie wpływ istotny fakt, iż ANIMEX Foods, kończy budowę w bardzo bliskim sąsiedztwie Zakładu Karnego w Garbalinie, jednej ze swych przetwórni, co w niedalekiej przyszłości skutkować będzie szerokimi perspektywami współpracy – dodaje A. Kowalski.

W najbliższej tygodniach osadzeni rozpoczną przyuczenie do zawodu w przetwórni w Kutnie. W ramach realizacji umowy pomiędzy instytucjami, zatrudnianie osadzonych będzie sukcesywnie zwiększane. Ma to przynieść korzyści społeczeństwu, służbie więziennej oraz samym osadzonym.

Praca ma dawać możliwość wymiernego zagospodarowania czasu wolnego osadzonym i zniwelować poczucie braku przydatności. Osadzeni zatrudnieni przez kutnowski zakład Animex będą pracować głównie przy produkcji i przetwarzaniu mięsa.

- Osadzeni pracę wykonywać będą odpłatnie, a zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby własne, ale przede wszystkim stanowić będą źródło wsparcia rodziny lub zabezpieczą zobowiązania alimentacyjne, grzywny, czy nawiązki – mówi kpt. Adam Kowalski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE