Reklama

Łabędzie z zalewów poszukiwane. Ktoś zjadł rodzinę łabędzi?! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Łabędzie z zalewów poszukiwane. Ktoś zjadł rodzinę łabędzi?! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Przez jakiś czas łęczyckie zalewy swoją obecnością uświetniała rodzina łabędzi, która była nie lada atrakcją dla odwiedzających ten teren spacerowiczów i wędkarzy. Piszemy, niestety, w czasie przeszłym, ponieważ Czytelnicy zgłaszają, że od ponad tygodnia pociesznej rodziny nikt nie widział. Prawdopodobnym wydawałoby się, że ptaki odczekały czas, kiedy ich młode byłyby zdolne do lotu i po prostu przeniosłyby się na inny teren. Jednak wypowiedź dyrektora Zieleni Miejskiej Karola Niewiadomskiego, który również zauważył brak gromadki, nie napawa optymizmem. Sprawę skonsultował z lokalnymi wędkarzami i to od nich usłyszał, że za los łabędzi może odpowiadać człowiek.

- Trafiło nam się przez przypadek coś naprawdę fajnego, jednak niestety prawdopodobnie jacyś ludzie pozbawili nas tego. Nie sądzę, aby łabędzie przeszkadzały wędkarzom, ponieważ one nie jedzą ryb. One jedzą roślinność zieloną – mówi dyrektor – Młode nie latały, a rodzice nigdy by nie zostawiły młodych, to nie jest możliwe. Musiało im się przydarzyć coś tragicznego i to za sprawą człowieka. Albo zostały zabite i zjedzone, albo zostały zabrane, ale na pewno same z siebie nie odleciały. Tak mi przynajmniej mówili wędkarze, z ktorymi rozmawiałem - powiedział dyrektor

Spytaliśmy także w starostwie powiatowym w Wydziale Rolnictwa i Ochrony Środowiska, gdzie być może ktoś powiadomił wydział o losie ptaków. Tam jednak otrzymaliśmy odpowiedź negatywną – żadne zgłoszenie ani sygnał nie wpłynął. 

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie zdarzały się przypadki, że łabędzie były zjadane. Najgłośniej było o tym w 2013 roku w Anglii, kiedy ktoś upiekł i zjadł łabędzia Królowej Elżbiety II. Podobnie było w 2015 roku w Kisielicach, gdzie także z miejskiego jeziora z dnia na dzień zniknęło 7 łabędzi. 

AKTUALIZACJA

Podejrzenia o konsumpcji tych szlachetnych ptaków na szczęście okazały się nieprawdziwe. Jak poinformował nas Czytelnik, rodzina łabędzi przeniosła się nad staw na prywatnej działce, znajdujący się w Łęczycy. 

Łabędzie są całe i zdrowe, jak powiedział nam właściciel terenu, pojawiły się całkiem niedawno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE