Reklama

Łęczyca bez fotoradaru! Przynajmniej na jakiś czas

Opublikowano:
Autor:

Łęczyca bez fotoradaru! Przynajmniej na jakiś czas - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ogromne poruszenie wśród mieszkańców wywołał fakt, że od czerwca na ulice Łęczycy wróci niesławny fotoradar. Na szczęscie (lub nieszczęście) urządzenie, które jest adresatem wielu ciepłych słów od kierowców czeka przerwa.Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w piątek, kiedy to kierowca TIRa nieopatrznie uszkodził fotoradar. Czy była to zaplanowana akcja? Niekoniecznie. W pojeździe prowadzonym przez kierowcę odczepiła się plandeka, która wraz z prędkością „zmiatała” wszystko po drodze. Zahaczyła o drzewo, któremu w wyniku siły uderzenia odleciała kora, a która trafiła w fotoradar. Uszkodzeniu uległo urządzenie wraz z przewodami.Pomimo pozornej groteski, sytuacja była dość poważna.

- Tak naprawdę, to był to ogrom szczęścia, że plandeka nie trafiła w pieszego lub rowerzystę, ponieważ skutki takiego uderzenia mogły być poważne. Pojazd był prowadzony przez starszego mężczyznę, który twierdzi, że nie dostrzegł odczepionego elementu – mówi Komendant Straży Miejskiej w Łęczycy Tomasz Olczyk.

Ile potrwa wymuszona przerwa dla fotoradaru? Tego jak na razie nie wiadomo.

- Fotoradar zostanie odesłany do naprawy, jednak na tę chwilę nie wiemy jak długo będzie to trwało. Uszkodzeniu uległy przewody i obudowa urządzenia ze względu na dużą siłę uderzenia – mówi Komendant.

Tak więc fotoradar nienajlepiej rozpoczął sezon. Oczywiście wymuszona przerwa dla urządzenia nie obliguje do straty rozsądku na drodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE