Reklama

Łęczycanie zapinają pasy? Sprawdzają policjanci!

Opublikowano:
Autor:

Łęczycanie zapinają pasy? Sprawdzają policjanci! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy przeprowadzili działania pod hasłem „Pasy”. Tego dnia mundurowi zwracali szczególną uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewożenia dzieci.Nadal jedną z podstawowych przyczyn wysokiej śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych, jest naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. Dlatego głównym celem przedsięwzięcia jest egzekwowanie od kierujących i pasażerów urządzeń bezpieczeństwa biernego czyli pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.

Mundurowi podczas przeprowadzonych tego dnia kontroli ujawnili 24 wykroczenia, za które kierowcy zostali ukarani mandatami. Dziewięciu spośród wymienionych ukarano za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Mandat został nałożony również na pasażera, który podróżował nie korzystając z pasów bezpieczeństwa.

Zgodnie z przepisami kierowca odpowiada za siebie oraz za osoby, które przewozi w samochodzie. Za nieprzestrzeganie prawa może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami zaś za przewożenie osób, które nie mają zapiętych pasów kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł oraz 4 punktami. Za przewożenie dzieci w pojeździe w sposób niezgodny z przepisami grozi mandat w wysokości 150 złotych oraz 6 punktów. Ponadto pasażer odpowiada sam za siebie, podróż autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa może kosztować mandat w wysokości 100 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE