Reklama

„Łęczycanka” rozwiąże problemy ze znakami drogowymi

Opublikowano:
Autor:

„Łęczycanka” rozwiąże problemy ze znakami drogowymi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W jednym z naszych poprzednich artykułów informowaliśmy o problemach ze znakami drogowymi, z jakimi muszą borykać się kierowcy. Najlepszym przykładem jest sytuacja dotycząca  znaków na ulicy Dominikańskiej, gdzie podczas reorganizacji ruchu, zapomniano zaktualizować również znaki drogowe.Na szczęście problem zostanie rozwiązany. Jarosław Pacholski prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” poinformował, że, spółdzielnia wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej dokonała przeglądu istniejącego oznakowania dróg osiedlowych.- Problemy ze znakami drogowymi znajdującymi się na terenach administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Łęczycanka” w Łęczycy są znane zarządowi spółdzielni. W związku z tym w dniach 7 i 8 czerwca 2016 r. przeprowadzono, przy współpracy z przedstawicielami Straży Miejskiej, przegląd istniejącego oznakowania dróg osiedlowych. W wyniku tego przeglądu i uwag mieszkańców wytypowano do uzupełnienia, zmiany lub odnowienia 44 znaki drogowe – mówi prezes. 

Zalecenia z przeglądu będą sukcesywnie realizowane zgodnie z wskazaniami w protokole. Termin na ich realizację został wyznaczony do końca 2016 r., a przewidywany koszt to kwota około 10.000,00 zł. Dotychczas wymieniono między innymi znak „zakaz ruchu” przy ul. Dominikańskiej 8c, na znak „droga wewnętrzna”.  W najbliższym czasie prace związane z modernizacją oznakowania pionowego dróg osiedlowych będą kontynuowane.

Jarosław Pacholski ma nadzieję, że te i inne prace ułatwią życie kierowcom, jak i pieszym i nie narażą ich na uszczuplenie portfela w postaci mandatu.

- Mamy nadzieje, że podjęte działania usprawnią organizację ruchu na terenach administrowanych przez spółdzielnie i wyeliminują dwuznaczność  w zakresie interpretacji przepisów ruchu drogowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE