Reklama

Łęczyccy gimnazjaliści wzięli udział w Digital Youth Forum

Opublikowano:
Autor:

Łęczyccy gimnazjaliści wzięli udział w Digital Youth Forum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Digital Youth Forum (DYF) to jedyne takie wydarzenie w Polsce, podczas którego młodzież może zgłębiać temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. 25 maja 2017 r. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wypełniło się po brzegi młodymi, ambitnymi ludźmi i nie zabrakło wśród nich uczniów łęczyckiego gimnazjum. To o ich pokoleniu mówi się już "pokolenie Z" czy "pokolenie @", ponieważ od urodzenia nie jest im znana rzeczywistość inna, niż ta z szerokim dostępem do internetu, smartfonów czy nowoczesnych mediów.

Start-upowiec, vloger, influencer, personal brander - to zaledwie kilka z grupy 8 najnowszych, twórczych zawodów przyszłości wg Forbesa, które wykreowane zostały poprzez rozwój i przestrzeń internetu. Rodzimi youtuberzy i vlogerzy już dziś gromadzą wokół swoich kanałów nie tylko milionowe rzesze fanów, ale i przedstawicieli domów mediowych i poważnych instytucji biznesowych.

Digital Youth Forum był niepowtarzalną okazją do spotkania z młodymi bohaterami masowej wyobraźni rodem z Youtube, ale i z przedstawicielami takich firm jak Facebook czy Microsoft. Trzy 90-minutowe sesje na forum, 15 prelegentów, dodatkowe atrakcje w rodzaju testowania sprzętu, który już określa się mianem wiodącego trendu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, wypełniły cały dzień, ale prawdziwą "wisienką na torcie" był konkurs wieńczący to wydarzenie. Aż 2 uczennice - Agata Mokrogulska z III b i Magdalena Mazur z II e - wróciły do domu z wygranymi sportowymi kamerami. Tak fantastyczne zakończenie porywającego i perfekcyjnie zorganizowanego wydarzenia sprawiło, że łęczycanie zdecydowali "Wracamy tu za rok !".

Pomysłodawcami i organizatorami wycieczki byli: Łukasz Cybulski, Agnieszka Andryskowska, Renata Wasiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE