Reklama

Łęczyccy policjanci uratowali trzy osoby

Opublikowano:
Autor:

Łęczyccy policjanci uratowali trzy osoby  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Natychmiastowa reakcja i zdecydowane działania podjęte niezwłocznie po informacji o zagrożonym życiu i zdrowiu spowodowały, że łęczyccy policjanci w ciągu ostatnich trzech dni uratowali trzy osoby. Dwóch mężczyzn nie zdołało zrealizować próby samobójczej, trzeciego mundurowi uratowali przed prawdopodobnym wyziębieniem.Pierwsze zgłoszenie w związku z zamiarem targnięcia się na życie dyżurny odebrał 13 lutego 2015 roku. W rozmowie telefonicznej żona poinformowała, że jej mąż ma myśli samobójcze i chce się powiesić. Pod wskazany adres natychmiast skierowano funkcjonariuszy dysponując w tym samym czasie karetkę pogotowania. Dzięki rozmowie z interweniującymi mężczyzna zgodził się na pomoc lekarską.

Kolejne zgłoszenie dotyczące próby samobójczej dyżurny odnotował 15 lutego. Około 17.30 na numer alarmowy dodzwoniła się kobieta, która prosiła o pomoc dla swojego znajomego, który uprzedził ją, że zamierza powiesić się w parku. We wskazany rejon skierowano mundurowych. W wyniku penetracji terenu nie odnaleziono mężczyzny. Kolejna decyzja to sprawdzenie miejsc, gdzie mógłby przebywać desperat. W jednym z nich odnaleziono poszukiwanego, na szczęście nie zdążył zrealizować swojego planu. Służby medyczne zdecydowały o przewiezieniu go do szpitala.

16 lutego około 1.00 policjant na stanowisku kierowania odebrał kolejny telefon, z którego wynikało, że ma do czynienia z zagrożeniem zdrowia i życia. Zgłaszający w rozmowie telefonicznej twierdził, że po wyjściu z domu rodziny u której akurat przebywał zgubił się ciemnościach. Nie potrafił dokładnie opisać miejsca, w którym się znajdował. Dyżurny przeanalizował opisaną przez mężczyznę topografię terenu. Utrzymując stały kontakt telefoniczny z poszukiwanym w typowany rejon skierował funkcjonariuszy. Ponad godzinne poszukiwania zakończyły się sukcesem. Wyziębionego mężczyznę przekazano pod opiekę rodzinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE