Reklama

Reklama

Łęczycka policja podsumowała 2015 rok

Opublikowano: śr, 17 lut 2016 13:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 10 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Łęczycy odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki osiągnięte przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy w roku 2015.Spotkanie prowadził Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy insp. Paweł Karolak wraz z zastępcą kom. Krzysztofem Balcerem, którzy za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiali cele i zadania, jakie udało się zrealizować w minionym roku.W spotkaniu wzięli udział między innymi samorządowcy z powiatu łęczyckiego, prokuator rejonowy Monika Piłat oraz zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. logistyki Włodzimierz Kalinowski.W 2015 roku łęczycka policja wszczęła 365 postępowań, co w porównaniu do roku 2014 oznacza spadek o 50 wszczętych postepowań. Poprawiła się jednak wykrywalność, która wynosi 70,4% i tym samym wzrosła o 5,66%.Wszczęto 8 spraw o rozboje i wymuszenia rozbójnicze, przy wykrywalności 100%, natomiast w sprawach bójek i pobić wszęto ich 4, przy stuprocentowej wykrywalności. W przypadku kradzieży cudzej rzeczy wszęto 85 spraw, co oznacza spadek o 13 w stosunku do 2014 roku. Wykrywalność wynosi 38,89%, co jest wzrostem o 1,85%. Jeżeli chodzi o kradzież z włamaniem, to w porównaniu do roku 2014  odnotowano spadek o 8 spraw. W roku 2015 liczba ta wynosi 35 spraw przy 47,92% wykrywalności.Wszczęto również 31 spraw uszkodzenia mienia i osięgnięto wykrywalność na poziomie 52,94%. W kategorii przestępstw gospodarczych wszęto 99 spraw przy wykrywalności 78,33%, natomiast w kategorii uszczerbku na zdrowiu wszczęto 14 spraw. Wykrywalność w tej kategorii osiągnęła 81,82%.

Reklama

Spory wzrost łęczycka policja odnotowała przy przestępczości narkotykowej, gdzie w 2015 roku wszczęto 24 sprawy, co jest wzrostem o 9 w stosunku do 2014 roku. Wykrywalność wynosi 100%. Jeżeli chodzi o liczbę zabezpieczonych narkotyków, to również odnotowano wzrost. Łącznie zabezpieczono 1325 gramów narkotyków, co jest wzrostem o 352 w stosunku do roku 2014.

Łęczycka policja może także poszczycić się pierwszym miejscem w województwie, jeśli chodzi o wskaźnik wykrywalności wybranych 7 kategorii przestępstw, który wynosi 48,69%.

Przedstawiono również statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drodze. W roku 2015 odnotowano 53 wypadki i 411 kolizji drogowych. Liczba rannych wyniosła 59 osób.

Spory spadek odnotowano przy wypadkach drogowych ze skutkiem śmiertelnym, gdzie łącznie odnotowano 5 wypadków śmiertelnych w ubiegłym roku. Liczba ta konsekwentnie maleje, bowiem w 2010 roku odnotowano aż 18 takich wypadków. W 2014 roku było ich 9.

Najwięcej zdarzeń drogowych ma miejsce na drodze wojewódzkiej 703 (13 wypadków, 14 rannych. 2 zabitych i 52 kolizje) oraz drodze krajowej nr 91 (9 wypadków, 9 rannych i 62 kolizje). W mieście i gminie Łęczyca policja odnotowuje najwięcej zdarzeń drogowych.

Jeżeli chodzi o wsparcie KPP w Łęczycy przez samorządy, to miasto Łęczyca plasuje się na I miejscu w kategorii wsparcia służb ponadnormatywnych (10 tys. zł.), druga jest gmina Łęczyca (5 tys. zł.) zaś na trzecim miejscu ex aequo gminy Grabów i Witonia (3 tys. zł.). Miasto Łęczyca współfinansowało również zakup pojazdu oznakowanego kwotą 21 500 zł.

Na zakończenie odprawy wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński oraz wójt gminy Grabów Tomasz Pietrzak podpisali porozumienie współpracy z KPP w Łęczycy.

Głos zabrali także starosta Wojciech Zdziarski i burmistrz Krzysztof Lipiński, którzy w podobnym tonie wypowiadali się o współpracy samorządow z policją, licząc, że będzie ona jak najbardziej owocna na przyszłość. Z kolei przewodniczący rady miasta Paweł Kulesza zaproponował, aby sformalizowano roboczy ośrodek ruchu drogowego znajdujący się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach, gdzie dzieci poznają podstawy zasad ruchu drogowego.

Głos zabrał również zastępca komendanta wojewódzkiego Włodzimierz Kalinowski, który pogratulował sukcesów w minionym roku i życzył powodzenia w następnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.