Reklama

Łęczycki szpital zyska salę zabaw!

Opublikowano:
Autor:

Łęczycki szpital zyska salę zabaw! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Leki, specjalistyczna opieka, wsparcie rodziny, uśmiech – to najbardziej oczywiste i podstawowe elementy, które sprawiają, że mali pacjenci wracają do zdrowia. Jakie inne obszary mogą wspomóc skuteczność procesów terapeutycznych? W odpowiedzi na to pytanie przedstawiciele firmy Teva we współpracy z niezależnymi ekspertami rozpoczynają akcję pod nazwą TEVA Dzieciom – Baw się i zdrowiej. Jej celem jest modernizacja szpitalnych sal zabaw tak, aby ich wystrój i wyposażenie wspierały najmłodszych pacjentów w szybszym powrocie do zdrowia. Pierwszą w Polsce wyremontowaną w ten sposób salą będzie jedna z tych w łęczyckim szpitalu!

Program TEVA Dzieciom – Baw się i zdrowiej to unikatowe działanie w ramach wolontariatu pracowniczego. Coraz częściej firmy prowadzą działania dobroczynne w duchu społecznej odpowiedzialność biznesu, ale pracownicy TEVA poszli o krok dalej. Współpracując z ekspertami postanowili nie tylko odnowić salki zabaw w wybranych szpitalach, lecz także zadbać o ich terapeutyczne właściwości.

Na bazie ekspertyz wykonanych przez psychologa, wszystkie remontowane salki będą zawierały odpowiednio dobrane wzory, kolory i faktury wspomagające proces terapeutyczny, poprawiające samopoczucie, dodające energii i pomagające się zrelaksować małym pacjentom np.:

  • Domek do chowania – zaprojektowany do zabawy, ale i wyciszenia. Niewielka przestrzeń sprawia, że dziecko czuje się w nim bezpiecznie. Wyposażony w miękkie poduszki stanie się idealnym miejscem do snucia marzeń.
  • Półki w kształcie plastra miodu – formą nawiązują do sześciokątnych komórek tworzonych przez pszczoły. Dzięki swej modularnej formie pozwalają na dowolne konfiguracje i rozbudzanie dziecięcej fantazji.
  • Brzozowy las i drewniane meble – mają za zadanie wprowadzić namiastkę przyrody do sztucznego środowiska jakim jest szpital. Dzieci potrzebują kontaktu z naturą, bo ta pobudza ich kreatywność, pozwala się zrelaksować i zapomnieć o chorobie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE