Reklama

Łęczyckie gimnazjum nawiązało współpracę z Uniwersytetem Łódzkim

Opublikowano:
Autor:

Łęczyckie gimnazjum nawiązało współpracę z Uniwersytetem Łódzkim  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wielotygodniowe starania nauczycieli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy: Renaty Wasiak i Łukasza Cybulskiego, a także wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr hab. Grażyny Horbaczewskiej zaowocowały nawiązaniem współpracy z łódzką uczelnią.W ramach tej współpracy uczniowie już w lutym wezmą udział w warsztatach i wykładach na Wydziale Matematyki i Informatyki. Gimnazjaliści będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę między innymi z zakresu baz danych i wykorzystania sztucznej inteligencji. Uczniowie zostaną także zapoznani z zasadami rekrutacji, kierunkami i funkcjonowaniem Uniwersytetu Łódzkiego.

- Jesteśmy zbudowani przychylnością władz łódzkiej uczelni, a w szczególności Pana Tadeusza Antczaka i Pani Grażyny Horbaczewskiej. Przed naszymi gimnazjalistami kolejna niezapomniana przygoda z nauką. Ubiegłoroczne wizyty na uczelniach wyższych, zajęcia z wykładowcami i studentami cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów. Były również bardzo pozytywnie odbierane przez ich rodziców – mówi Renata Wasiak.

- Razem z naszymi uczniami poszukujemy ich pasji. W przypadku przedmiotów, których jesteśmy nauczycielami tych pasji poszukujemy w świecie nauk ścisłych. Ubiegłoroczne zajęcia ze studentami zrzeszonymi wokół projektu Lodz Solar Team przyczyniły się do sukcesu naszych uczniów w międzynarodowym turnieju robotów. Wielu z nich zainteresowało się programowaniem. Przekonali się, że warto mieć marzenia i że można je realizować. Wierzymy w to, że po przygodzie z Uniwersytetem Łódzkim kilkoro z nich zasiądzie w niedalekiej przyszłości w ławach Wydziału Matematyki i Informatyki. – mówi Łukasz Cybulski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE