Reklama

Łęczyckie muzeum odpowiada na „skargę” Rahima

Opublikowano:
Autor:

Łęczyckie muzeum odpowiada na „skargę” Rahima - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas poniedziałkowych obchodów Dnia Dziecka do Łęczycy przyjechały gwiazdy polskiej sceny. Specjalnie dla naszych czytelników, wypytaliśmy wszystkich gości specjalnych o wrażenia, jakie im towarzyszyły, podczas wizyty w naszym królewskim mieście.Wszyscy byli zadowoleni i zaznaczali, że chętnie wróciliby tutaj ponownie, choćby dla łęczyckiej publiczności. Podczas rozmowy z Pokahontaz, Rahim „poskarżył” się na łęczyckie muzeum, mówiąc, że bardzo chciał zwiedzić wieżę na zamku i zobaczyć panoramę miasta, jednak nie miał takiej możliwości. Przez moment zwątpiliśmy w łęczycką gościnność. Andrzej Borucki, dyrektor łęczyckiego muzeum postanowił odnieść się do słów artysty.

- Odnośnie „skargi” członka zespołu Pokahontaz, który nie został wpuszczony na wieżę zamkową pomimo, że jak twierdzi: „wszędzie, gdzie byliśmy, muzea w poniedziałki są bezplatne”. Pragnę wyjaśnić, że muzea w Polsce są w poniedziałki nieczynne, a nie bezpłatne. Ten fakt jest wiadomy większości turystów i dotyczy również Muzeum w Łęczycy. W poniedziałek, 1 czerwca pracowaliśmy bardzo intensywnie siedmioosobowym zespołem na dziedzińcu Zamku, przeprowadzając od godziny 11.00 do 17.00 akcję wspólnego tworzenia z mieszkańcami miasta wielkiej makiety „Łęczycy naszych marzeń”. Mieliśmy również nieodpłatne dwa stanowiska łucznicze dla wszystkich chętnych. Z naszej oferty skorzystało około 350 osób. Szkoda, że członek zespołu Pokahontaz nie powiedział panu Tomkowi o swoim pragnieniu wejścia na wieżę i zobaczenia panoramy Łęczycy. Nie byłoby z tym większego problemu i potraktowalibyśmy członka zespołu z tradycyjną łęczycką gościnnością.

Pan dyrektor dodał również, że w przyszłości muzeum z okazji Dnia Dziecka spróbuje udostępnić wieżę zamkową i sale wystawowe dla wszystkich.

- W przyszłości, jeśli Dzień Dziecka będzie przypadał w poniedziałek, spróbujemy zrobić taki wyjątek dla wszystkich i udostępnić nieodpłatnie wieżę zamkową oraz sale wystawowe. W tym roku skupiliśmy natomiast naszą uwagę na działaniach performatywno-warsztatowych na dziedzińcu Zamku. Przy tej okazji pozdrawiam członków zespołu i gratuluję udanego koncertu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE