Reklama

Libacje na starym dworcu

Opublikowano:
Autor:

Libacje na starym dworcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Mieszkańcy Kaliskiej i okolicznych ulic nie kryją swojego oburzenia. Niefunkcjonujący już kilku dekad dworzec kolei wąskotorowych stał się bowiem oazą pijackich spotkań miejscowego elementu. Potłuczone butelki, paczki po papierosach, czy nawet popularne "świerszczyki" - to wszystko można znaleźć w budynku dawnego dworca. - To skandal! Menele urzędują w pobliskich krzakach i nic nie robiąc sobie z lokatorów tutejszych bloków, a tym bardziej z zabytkowego dworca. Mam nadzieję, że ktoś z tym coś zrobi - grzmią mieszkańcy.fot. Butelki po piwie, napojach, a nawet popularne "świerszczyki" - to wszystko można znaleźć w zapomnianym już budynku dawnego dworca.

Co prawda dworzec kolei wąskotorowej swoją służbę zakończył już kilkadziesiąt lat temu, lecz wydaje się, że wciąż tętni życiem. Szkoda jednak, że w roli mitologicznego Prometeusza występują w tym przypadku lokalni kloszardzi oraz fani napojów wyskokowych. Krzaki znajdujące się w pobliżu dworca stanowią prawdziwe zacisze dla lokalnego elementu, którzy bez skrępowania organizują sobie tam alkoholowe libacje. Wszystko to odbywa się w sąsiedztwie bloków, dosłownie vis a vis... placu zabaw. Taki proceder doprowadza do szału mieszkańców osiedla, których pociechy niejednokrotnie są świadkami pijackich awantur i wymiany wulgaryzmów.

 - Zachowują się jak zwierzęta! Piją, wypróżniają się i wyrzucają śmieci do budynku po dawnym dworcu. A dzieci patrzą na to wszystko. To zwykła patologia! To woła o pomstę do nieba! - oburza się pani Anna, mama 6-letniego Stasia.

Z kolei Honorata Adamska proponuje, by zburzyć budynek i w jego miejscu pobudować miejsca parkingowe lub powiększyć plac zabaw.

Losem zabytkowego budynku wydają się nie przejmować polskie koleje, do których to należy dworzec. W jego wnętrzu panuje prawdziwa stajnia Augiasza, a wygląd zewnętrzny z pewnością nie przyciąga uwagi miłośników historii.

Czy w końcu odmieni się los zabytkowego dworca? Sprawę będziemy monitorować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE