Reklama

Lodowisko w tym roku zmienia lokalizację. Na lepszą czy gorszą?

Opublikowano:
Autor:

Lodowisko w tym roku zmienia lokalizację. Na lepszą czy gorszą? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Pomysł wynajęcia lodowiska na okres zimowy spotkał się z przychylnością mieszkańców. Nie stało więc nic na przeszkodzie, aby trzeci rok z rzędu dorośli i dzieci zamienili buty na łyżwy i zasmakowali zimowego szaleństwa. Jedyny tegoroczny wyjątek to lokalizacja lodowiska, które stanie na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3. 

Gdy w 2015 roku po raz pierwszy uruchamiano lodowisko, stanęło ono na dziedzińcu zamku. Spotkało się to ze sceptycznym podejściem części mieszkańców, którzy uważali, że zamkowa murawa może ucierpieć. Wioletta Stefaniak, kierownik Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu wyjaśnia, że to właśnie stanem murawy kierował się magistrat przy wyborze nowej lokalizacji. 

- Zmieniając lokalizację lodowiska z dziedzińca zamku na boisko Orlik, Urząd Miejski w Łęczycy kierował się utrzymaniem nawierzchni dziedzińca w dobrej formie. W latach ubiegłych usytuowane na dziedzińcu zamku lodowisko powodowało zniszczenie trawników. Przywrócenie ich do stanu pierwotnego wymagało znacznych nakładów pracy i środków finansowych.

Pani Stefaniak mówi także, że nowa lokalizacja nie będzie przy tym wpływać na terminy innych imprez, które organizowane są na zamku. 

- Dodać należy, że dziedziniec jest miejscem wielu imprez odbywających się w sezonie wiosenno-letnim. Niejednokrotnie wydarzenia kulturalne, które miały odbyć się wczesną wiosną, z powodu lodowiska, musiały być przesuwane na dalsze terminy.

Kiedy możemy spodziewać się startu lodowiska? Zaplanowany termin to 20 grudnia – środa. 

- Wyboru wykonawcy dokonano 1 grudnia br. Obecnie Gmina Miasto Łęczyca jest w trakcie przygotowywania umowy z wykonawcą. Na chwilę obecną nie ma przesłanek, by termin uruchomienia lodowiska, zaplanowany na 20 grudnia br., uległ zmianie – kończy pani Stefaniak. 

Waszym zdaniem zmiana lokalizacji lodowiska to dobry pomysł czy wręcz przeciwnie?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE