Reklama

Łódzkie na plus - podsumowanie tygodnia w skrócie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dodatkowe miliony euro dla łódzkiego Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wynegocjował dodatkowe 661,2 mln euro dla regionu w ramach funduszy unijnych na kolejną perspektywę finansową, czyli na lata 2021-2027. A jeszcze zapowiada: - To nie koniec moich negocjacji.

Pieniądze trafią do programów regionalnych, czyli puli pieniędzy które trafiają bezpośrednio do województw i na lokalne inwestycje. Z takich programów budowane są drogi, remontowane szpitale, kupowane wozy strażackie, wspierani są przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, że Łódzkie dostało już wcześniej zapowiedź 1,631 mld euro w ramach tzw. Umowy Partnerstwa. Kontrakt określa, na co zostaną przeznaczone fundusze europejskie m.in. z polityki spójności. Wtedy 25 procent z tych środków przeznaczono na rezerwę programową do podziału w czasie negocjacji kontraktu programowego. Właśnie ta rezerwa została teraz rozdysponowana.

W sumie więc Łódzkie otrzyma z funduszy unijnych aż 2 mld 292 mln euro, czyli więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej.

- To świetna wiadomość, zważywszy na fakt, że w nadchodzącej perspektywie unijnej było mniej środków w puli krajowej – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. - To nie koniec moich negocjacji w sprawie funduszy dla województwa łódzkiego. Przed nami jeszcze kwestia Krajowego Planu Odbudowy oraz rozstrzygnięcia w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

 

Łódzkie – wielki piknik

Tę znakomitą wiadomość przekazujemy m.in. podczas pikników rodzinnych „Lato z Funduszami Unijnymi”, które rozpoczęliśmy w Łódzkiem. Za nami już zabawa w Zdunach w powiecie łowickim i Zelowie w powiecie bełchatowskim. Wszędzie, gdzie przyjeżdżamy, prezentujemy ofertę samorządu województwa nie ograniczając się tylko do funduszy unijnych. Swoje stragany rozstawiają m.in. teatry, dom kultury, filharmonia czy Wytwórnia Filmów Oświatowych. Na każdym z nich są niespodzianki dla najmłodszych z konkursami, warsztatami, zabawami. Na scenie promowani są młodzi uzdolnieni ludzie, a lokalne przysmaki serwują koła gospodyń wiejskich. Przez wakacje odwiedzimy całe województwo. Najbliższy piknik w Boguszycach w powiecie rawskim 30 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE