Reklama

Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Inwestycje przynoszą efekty. W marcu doszło do porozumienia marszałka województwa z prezesem PGE w sprawie budowy Centrum Rozwoju Kompetencji, a już dziś uczy się tam 250 osób. W Łodzi już nie tak szybko, ale z bardzo efektownym skutkiem zakończyła się modernizacja Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Nic dziwnego, że Łódzkie jest nagradzane.

W Rogowcu koło Bełchatowa rozpoczęła kształcenie szkoła zawodów przyszłości, gdzie będą się uczyć specjaliści od źródeł odnawialnych, a także automatyki czy informatyki. - Stąd będą się wywodzić najlepsi specjaliści nowoczesnych branż – zapowiadał podczas inauguracji Centrum Rozwoju Kompetencji marszałek Grzegorz Schreiber.
Naukę rozpoczęło 250 słuchaczy. 120 z nich na sztandarowym kierunku: technik urządzeń odnawialnych źródeł energii, pozostali uczą się na: technika informatyka, technika programistę, technika automatyka i technika spawalnictwa. Na większości kierunków nauka będzie trwała rok. Wszyscy mają do dyspozycji trzy nowoczesne sale wykładowe i znakomicie wyposażoną pracownię OZE. Szkolenia i kursy prowadzić będą specjaliści – praktycy. Oprócz kwalifikacyjnych kursów zawodowych planowane jest też uruchomienie szkoleń doskonalących na różnych kierunkach.
Centrum Rozwoju Kompetencji jest wspólnym działaniem samorządu województwa i PGE, dla powstania którego inspiracją jest konieczność transformacji energetycznej. Katalog dostępnych kursów będzie uwzględniał potrzeby pracowników Grupy PGE oraz lokalnego rynku pracy.

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne po modernizacji

W Łodzi natomiast zakończyła się modernizacja trzech budynków i dziedzińca Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Realizacja projektu kosztowała ponad 30 mln zł i była dofinansowana z funduszy europejskich.
Oprócz modernizacji budynków „B”, „D”, „E”, doposażone zostały pomieszczenia edukacyjne i magazyny studyjnych. Przebudowano także dziedziniec – docelowe miejsce spotkań edukacyjnych, wernisaży, koncertów i wystaw plenerowych. Placówka może pochwalić się także nową ofertą kulturalno-edukacyjną.

Nagrody dla samorządu województwa łódzkiego

Realizacja projektów związanych ze zdrowiem oraz programów prozdrowotnych przyniosła Województwu Łódzkiemu prestiżowy certyfikat „Samorząd Promujący Zdrowie” oraz tytuł Laureata Wyróżnienia „Samorząd Promujący Zdrowie” – Grand Quality w konkursie organizowanym przez Quality Institute. Wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystej gali w Szczawnicy. Wyróżnienia zostały przyznane m.in. za programy: wykrywania nowotworów płuc, szczepień przeciwko grypie sezonowej dla personelu medycznego oraz realizowany wspólnie z resortem zdrowia program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020. Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wspierana jest również realizacja populacyjnych programów profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE