Reklama

Łódzkie wspiera sport i NGO-sy

Opublikowano:
Autor:

Łódzkie wspiera sport i NGO-sy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zarząd Województwa Łódzkiego daje duże możliwości dla organizacji pozarządowych. Do nich skierowane są dwa programy ogłoszone w ostatnich dniach. Pierwszy ma na celu wypracowanie zdrowych nawyków i zachęcenie do ruchu najmłodszych oraz ich rodziców. Drugi, to znane już w regionie, mikrogranty.

Rozruszać maluchy

Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył 3,5 mln zł na program, który ma za zadanie zaszczepić chęć do ruszania się u dzieci, a przy okazji zmienić myślenie dorosłych. Do 100 szkół i przedszkoli z regionu pojedzie sprzęt sportowy, a nauczyciele zostaną przeszkoleni, jak skutecznie zachęcić do zajęć sportowych dzieci, a przy okazji zmotywować do tego ich rodziców. Wiadomo przecież, że dobry przykład, jaki dają mama i tata, przynosi najlepsze rezultaty.

Zajęcia sportowe będą kierowane do dzieci w wieku 5-9 lat. Program zaplanowany jest na 4 lata. W tym czasie do wydania będzie ponad 3,5 mln zł, a do realizacji zadań zapraszamy organizacje pozarządowe.

Mikrogranty na PLUS

Również dla NGO-sów przewidziane są pieniądze z mikrograntów. Podobnie, jak w ubiegłym roku, dofinansowane zostaną działania mające na celu walkę ze skutkami pandemii covid-19.

W tym roku na ten cel zarezerwowane zostało w budżecie pół miliona złotych – o 200 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Organizacje mogą liczyć na wsparcie w wysokości do 6 tys. zł na zadania kulturalne, sportowe, ochronę zdrowia, środowiska czy wspieranie rozwoju gospodarczego.

Oferty można składać do 29 kwietnia. Szczegóły można znaleźć tutaj.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE