Reklama

Reklama

"Ludzie burmistrza" zajmą się skargą Jasińskiego

Opublikowano: śr, 27 sie 2014 12:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na wczorajszej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie zlecenia komisji rewizyjnej przeprowadzenia kontroli doraźnej. Przedstawiono skargę Grzegorza Jasińskiego, prezesa Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego, którą skierował na ręce Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi. Jako że SKO nie zajmuje się tego typu sprawami,  powędrowała ona do Rady Miasta.Skarga dotyczy  niewłaściwego rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na organizację wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z elementami sportu, kultury fizycznej i rekreacji, jako tworzenie warunków przeciwdziałania alkoholizmowi w 2014 roku.- Miasto miało przeznaczyć na ten cel 30 tys. złotych. 15 tys. dostali lekkoatleci, 7,5 tys. przeznaczono na karateków, a nas wykluczono z konkursu. Nie wiadomo co stanie się z kwotą 7,5 tys. złotych, która została w puli - powiedział nam G. Jasiński.

Reklama

- Wg nas został złamany regulamin konkursu ustanowiony przez Urząd Miasta w Łęczycy, a nasza oferta w sposób bezpodstawny została odrzucona. W chwili obecnej czekamy na uzasadnienie  decyzji. Jak  wynika  z  pisma, powód odrzucenia to przedłożenie nieaktualnego odpisu KRS i Statutu, t.j. brak tytułu prawnego do siedziby Stowarzyszenia. Od wielu miesięcy na linii MMKT – Łęczyca  - Burmistrz trwa konflikt prawny, który rozpatruje Sad Rejonowy w Łęczycy. Przedmiotem sporu m.in. jest kwestia wypowiedzenia umowy użyczenia  na  czas nieoznaczony siedziby  MMKT – Łęczyca zgodnie z dokumentami KRS, i dopóki nie zapadną prawomocne postanowienia Sądu, naszym zdaniem Burmistrz nie ma prawa kwestionować w/w dokumentów oraz legalności działania Stowarzyszenia, które niestety od dłuższego czasu próbuje zlikwidować w odwecie za ujawnione publicznie przez Klub swoje nieprawidłowości finansowe wobec nas w ostatnich latach - czytamy w piśmie do SKO, które ostatecznie trafiło do Rady Miasta.

Głos w sprawie zabrał radny Zenon Koperkiewicz.

- Cała komisja rewizyjna to ludzie burmistrza. Jak może ona rozpatrywać skargę na burmistrza? Ta komisja jest wyjątkiem w województwie łódzkim. Nie ma tam nikogo z opozycji! - komentował radny.

- Tego typu insynuacje są nie na miejscu. Jeżeli uważa pan, że komisja rewizyjna będzie nieobiektywna w sprawie skargi, to bardzo proszę wskazać inne osoby. Powołamy komisję doraźną, do której może pan Koperkiewicz dołączyć - odpowiedziała mecenas Iwona Janiuk.

Radny zrezygnował z tej możliwości. Sprawą zajmie się więc komisja rewizyjna.

Poniżej prezentujemy pisma UM, MMKT i SKO związane z tematem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.