Reklama

Machloje w łęczyckiej prokuraturze? Trwa śledztwo w sprawie...

Opublikowano:
Autor:

Machloje w łęczyckiej prokuraturze? Trwa śledztwo w sprawie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zastępca prokuratora rejonowego z Łęczycy oraz jeden z prokuratorów z Kutna znaleźli się pod lupą swoich kolegów po fachu ze Zgierza. Wszystko ma związek z umarzaniem śledztw, chociaż dowody miały jednoznacznie wskazywać na winę. W tle tego wszystkiego znajduje się były prokurator rejonowy z Kutna.

Dwa śledztwa prowadzone przez prokuraturę rejonową w Zgierzu dotyczą niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Tych czynów miał dopuścić się jeden ze śledczych z Kutna i zastępca prokuratora rejonowego z Łęczycy.

Postępowania są efektem skargi złożonej do Prokuratury Krajowej. Nie toczą się przeciwko osobom, ale w sprawie. Jak dotąd nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

- W wyniku skargi złożonej przez jedną ze stron badaliśmy sprawy pod kątem prawidłowości prowadzenia spraw. Postępowania prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Zgierzu nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi, dlatego po więcej szczegółów muszę odesłać do nich – mówi nam Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Jak się dowiadujemy chodzi m.in. o umarzanie spraw prowadzonych przeciwko biznesmenom z branży farmaceutycznej, czy współwłaścicielom aptek i hurtowni w Kutnie. Tamtejszy prokurator umorzył także śledztwo w sprawie jednego z przedsiębiorców, który nie płacił za wynajem lokalu, chociaż dowody miały wskazywać na jego winę.

Śledczy ze Zgierza sprawdzą teraz, czy taka decyzja prokuratora mogła wynikać z ewentualnych nacisków ze strony byłego szefa kutnowskiej prokuratury, który jednocześnie jest prezesem stowarzyszenia prowadzącego klub koszykarski. Jego sponsorami mają być właśnie ci przedsiębiorcy, których dotyczyły umarzane sprawy. Później trafiały one z Kutna do Łęczycy – po skargach do Prokuratury Okręgowej dot. działań kutnowskiej prokuratury. Tam prowadził je zastępca prokuratora rejonowego, który także je umarzał.

Wkrótce więcej informacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE