Reklama

Magiczne Święta Bożego Narodzenia z nowym członkiem rodziny

Opublikowano:
Autor:

Magiczne Święta Bożego Narodzenia z nowym członkiem rodziny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Święta Bożego Narodzenia są czasem przemyśleń gdyż wraz z celebrowaniem narodzin Jezusa Chrystusa każdy z nas odradza się na nowo. Tak naprawdę na sposób, w jaki obchodzimy święta ogromny wpływ ma to, jak przeżywaliśmy je jako dzieci.Pierwsze święta spędzane z nowym członkiem rodziny są takimi, na które czeka się jeszcze bardziej niż na każde minione. Ten czas należy do maleńkiego człowieka i bliskich mu osób, które utożsamiają potomka z czymś niewinnym, nieskazitelnym i tak wyjątkowym, jak sam okres świąt. Należy wówczas pamiętać, że dla dziecka niekoniecznie święta muszą wyglądać tak, jak dla dorosłych. Istnieje wiele kwestii, które należy zmienić, by dziecko czuło się dobrze i nie przeżyło silnego stresu.

Kilkumiesięczne dziecko z pewnością jest w stanie dostrzec, że dzieje się wokół niego coś innego, niż podczas "zwykłego dnia". Dzieci odczuwają stres rodziców, dlatego mogą być wówczas bardziej pobudzone. Wiadomo, że określonych rzeczy nie da się zmienić, że będzie w domu trwać maraton przygotowań. Należy jednak pamiętać, by dziecko czuło się w tym bezpieczne oraz nie umyka uwadze opiekunów to, co dla dziecka istotne. Jak dowodzą badania psychologiczne elementy dekoracyjne świąt, takie jak kolorowe bombki, łańcuchy i lampki choinkowe wpływają pozytywnie na rozwój uwagi u dziecka, uczą skupiania się na przedmiotach. Jednakże należy pamiętać, że nadmiernie świecące i migające elementy dekoracji mogą dziecko rozdrażniać i nie należy nadużywać jako obiektu zabawy dziecka.

Podobnie sprawa wygląda z różnego rodzaju hałasami, które mogą małego człowieka przestraszyć. Ciocia czy wujek, którzy chcą być mili dla dziecka i mówią do niego piskliwym, nieco podniesionym tonem głosu mogą odnieść niezamierzony efekt w postaci płaczu dziecka. Dorośli powinni wobec tego brać pod uwagę to, że dziecko odczuwa i widzi świat ze zdwojoną siłą więc wszystkie wrażenia świąteczne należy dawkować mu w drobnych ilościach i pomału.

Więcej na: www.laydymami.blogspot.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE