Reklama

Magistrat chce uwolnić pracowników od stażowego

Opublikowano:
Autor:

Magistrat chce uwolnić pracowników od stażowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Problem dodatku stażowego istnieje w magistracie i podległych mu jednostkach od jakiegoś czasu, jednak do tej pory nie poruszano tego problemu na forum.Sprawę odświeżył dyrektor Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska Arkadiusz Podawczyk, który na posiedzeniu komisji gospodarki i mienia (14 kwietnia) poruszył problem i zwrócił się do radnych z prośbą o przeanalizowanie możliwości uwolnienia pracowników od dodatku stażowego.Jak mówił dyrektor, obecnie pracownicy, którzy mają większy staż pracy otrzymują identyczne wynagrodzenie co pracownicy z mniejszym stażem. Zastępca burmistrza Krzysztof Urbański zgodził się wówczas z dyrektorem, dodając, że problem istnieje nie tylko w Zieleni Miejskiej, lecz w innych podległych urzędowi miasta jednostkach. 

Pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz potwierdza wstępne plany magistratu, który planuje wyłączenie dodatku stażowego z wynagrodzenia zasadniczego.

- Zamierzamy jak najszybciej naprawić krzywdę wyrządzoną pracownikom Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska i wyłączyć dodatek stażowy z wynagrodzenia zasadniczego. Dzięki temu dodatek stanie się realnym narzędziem kształtowania wynagrodzenia, zwiększającym płacę w związku z ilością lat pracy – mówi pełnomocnik - Wtedy najbardziej doświadczeni pracownicy zarobią więcej niż osoby dopiero przyjmowane do pracy. Będzie to odwrócenie skutków negatywnych decyzji do jakich w poprzedniej kadencji, w 2013 roku zostali ci pracownicy namówieni. Podobne uregulowania chcemy wprowadzić w pozostałych podległych samorządowi miejskiemu jednostkach.

Trzeba mieć również na uwadze fakt, że wyłączenie takiego dodatku spowoduje zwiększenie kosztów w budżecie miejskim.

- Oczywiście będzie to ze sobą niosło niebagatelny skutek finansowy, który dopiero szacujemy. Należy pamiętać, że oprócz dobrej woli Burmistrza Miasta potrzebna jest również zgoda radnych Rady Miejskiej, do których należeć będzie ostateczna decyzja. By takie rozwiązania były możliwe muszą zgodzić się na odpowiednie przesunięcia w budżecie miejskim, o które wystąpi Burmistrz Miasta – zakończył pełnomocnik. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE