Reklama

Magistrat wyjaśnia krótki czas rekrutacji

Opublikowano:
Autor:

Magistrat wyjaśnia krótki czas rekrutacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj informowaliśmy o krótkim czasie rekrutacji do łęczyckich przedszkoli oraz szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018, który trwać będzie zaledwie 3 dni, od 29 marca do 31 marca w godzinach 8:00-16:00. Zastępca burmistrza Andrzej Rokicki mówił, że taki okres spowodowany jest reformą oświaty i konieczną uchwałą, a urząd miasta wkrótce wyda stosowną informację. Poniżej przedstawiamy jej treść, w której magistrat wyjaśnia znaczne skrócenie czasu rekrutacji: 

- Terminy rekrutacji nie mogły zostać określone wcześniej niż podjęcie przez Radę Miejską w Łęczycy uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz uchwał w sprawie ustalenia  kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Łęczyca, w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem publicznej szkoły podstawowej oraz w sprawie ustalenia kryteriów oraz liczby punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do  publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Łęczyca. Akty te zostały uchwalone przez Radę Miejską w Łęczycy w dniu 20 marca 2017 r.

Krótkie terminy rekrutacji wynikają z konieczności sporządzenia przez dyrektorów przedszkoli i szkół arkuszy organizacyjnych placówek na rok szkolny 2017/2018, które zgodnie z podpisanym w dniu 17 marca 2017 r. rozporządzeniem MEN w sprawie szczegółowej organizacji szkół i publicznych przedszkoli, muszą zostać do dnia 10.04.2017 r. przedłożone przez dyrektorów do zaopiniowania zakładowym organizacjom związkowym, a w terminie do dnia 21 kwietnia 2017 r. dyrektor szkoły i przedszkola przekazuje arkusz organizacji zaopiniowany przez związki organowi prowadzącemu. Ponadto dopiero w dniu 16 marca br. zostało podpisane przez MEN rozporządzenie w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli szkół i placówek. 

Dziś na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łęczycy oraz na stronach placówek oświatowych zostały zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące terminów i kryteriów prowadzonych naborów, dlatego też rodzice już od dziś mogą przygotowywać stosowne dokumenty, które w okresie od 29 do 31 marca br. zobligowani są złożyć do placówek.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów i kryteriów rekrutacji można znaleźć pod tym linkiem: http://leczyca.info.pl/news.php?id=7697&title=rekrutacja-na-rok-szkolny-20172018-do-publicznych-przedszkoli-i-klas-pierwszych-szkol-podstawowych

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE