Reklama

Marma jednak bez drogi. Wycofa się z Łęczycy?

Opublikowano:
Autor:

Marma jednak bez drogi. Wycofa się z Łęczycy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Przypomnijmy, że sprawa Marmy został poruszony na Sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 sierpnia. Przedstawiciel firmy - Daniel Jaworski wyjaśnił, iż od 12 lat nie posiadają drogi dojazdowej. Dotychczas poruszają się po drodze, która nie należy do nich. Wystąpił z ultimatum do miasta. Jeśli zostanie im udostępniony dojazd - firma zainwestuje w Łęczycę i  otworzy produkcję folii. W przeciwynym wypadku korporacja zostanie zamknięta.- My nie prosimy. My żądamy, żeby za te pieniądze, które my wykładamy do tego miasta, zrobiono nam drogę. Jeżeli ten temat nie zostanie rozstrzygnięty, to od 1 stycznia Łęczyca z tych 123 tysięcy nie dostanie nawet złotówki - powiedział Daniel Jaworski.Burmistrz Andrzej Olszewski powiedział, że drogi prowadzące do zakładu należą do firmy Rauch. Rozmowy z firmą zostały zaplanowane na 10 września. Jak sprawa wygląda obecnie?

Najszybszym sposobem na załatwienie sprawy byłoby przejęcie dojazdu należącego obecnie do firmy Rauch.

- Przedstawiciele firmy Rauch nie są zainteresowani rozmową w temacie przekazania drogi. W sekretariacie uzyskaliśmy informację o braku zgody decydentów firmy Rauch  na spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego i rozmowę w przedmiotowym temacie. W związku z tym burmistrz wystosował oficjalne pismo w tej sprawie do zarządu firmy Rauch - Krzysztofa Łuczak z referatu rozwoju i promocji miasta.

Przy braku zgody firmy Rauch postępowanie wywłaszczeniowe może ciągnąć się latami oraz generować znaczące koszty.

- Należałoby najpierw wykonać dokumentację techniczną, która wskaże techniczne i prawne możliwości zaprojektowania drogi o parametrach określonych w ustawie o drogach publicznych i rozporządzeń wykonawczych, tj. o szerokości pasa drogowego 10m. Następnie należałoby dokonać wydzielenia dodatkowych działek z gruntów sąsiednich w celu uzyskania wymaganych 10 m (działka firmy Rauch od północnej strony ma tylko szerokość ok. 3m), jeżeli prywatni właściciele wyrażą zgodę - dodaje Łuczak.

Czy Marma pozostanie bez drogi? Czy spełni swoje groźby i wycofa się z Łęczycy?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE