Reklama

Marma odnajdzie swoją drogę w Austrii?

Opublikowano:
Autor:

Marma odnajdzie swoją drogę w Austrii? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na dzisiejszej sesji Rady Miasta zagościł kolejny już raz Daniel Jaworski, pracownik firmy Marma. Firma ta nie posiada od 12 lat drogi dojazdowej do zakładu (więcej tutaj).Pracownik Marmy spytał na jakim etapie stoją sprawy dojazdu oraz jakie postępy poczynił burmistrz w tej sprawie. Na drodze niestety pojawiło się wiele problemów (więcej tutaj). - Na poprzedniej sesji informowałem, że zabiegaliśmy o spotkanie z firmą Rauch w sprawie znalezienia sposobu rozwiązania tej sytuacji. Dostaliśmy krótkie informacje, że firma nie ma ochoty rozmawiać w sprawie drogi - mówi burmistrz Andrzej Olszewski.Uważa on również, że jest to głęboko zakorzeniony konflikt pomiędzy korporacjami, stąd też brak zainteresowania ze strony Rauchu. 

- Zostało wysłane oficjalne pismo do firmy Rauch. Pozostaje nam czekać na odpowiedź i wtedy podejmiemy kolejne próby rozwiązania sprawy - kontynuuje burmistrz.

Daniel Jaworski starał się wyjaśnić obecnym, czemu wszystkie próby skontaktowania się z przedstawicielem Rauchu nie dochodzą do skutku. 

- Prawda jest taka, że przedstawiciel tej firmy nie jest osobą mającą uprawnienia do podejmowania takich decyzji. Spotkania do których nie doszło są usprawiedliwione tym, że nie ma kompetencji, by takie sprawy załatwiać. Ktoś musi wsadzić tyłek do samochodu i przejechał się do Austrii, do zarządu firmy i tam porozmawiał twarzą w twarz. Wy bierzecie pieniądze i to jest Wasz święty obowiązek - ostro stwierdził pracownik Marmy.

Dodatkowo pan Daniel wytknął błąd Andrzejowi Olszewskiemu. Poprzednik firmy Rauch, Agrico proponował oddanie drogi dojazdowej za darmo urzędowi miasta. Ze strony urzędu nie było jednak odzewu.

- Pan za przeproszeniem olał sprawę. Na dzień dzisiejszy miasto bierze kasę i uprawia spychologię. Mogliście przejąć tę drogę za darmo, bo Agrico chciało się jej pozbyć -  kwituje Pan Daniel.

Z rozwiązaniem spotkania z austriackim zarządem wyszedł Krzysztof Urbański. Zaproponował, by utworzono wideokonferencję, gdzie uczestniczyć miałby wymieniony zarząd, burmistrz i przedstawiciel Marmy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE