Reklama

Mechatronicy z łęczyckiego Gimnazjum na Międzynarodowych Zawodach Robotów

Opublikowano:
Autor:

Mechatronicy z łęczyckiego Gimnazjum na Międzynarodowych Zawodach Robotów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Młodzi mechatronicy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy dostali zaproszenie do wzięcia udziału w bardzo prestiżowych Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge, które odbędą… się™ w połowie listopada w Łodzi. W turnieju tym można podziwiać‡ zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z całego świata. Łódzkie zawody mają… niepowtarzalny charakter ze względu na przyjazną… atmosferę™ i ogromną… ilość‡ publiczności, która dodatkowo może uczestniczyć‡ w pokazach, a także warsztatach budowy i programowania robotów.

Uczniowie Łęczyckiego gimnazjum: Stanisław Andryskowski, Robert Borkowski, Seweryn Zachwieja pod opieką… nauczyciela informatyki i mechatroniki Pana Łukasza Cybulskiego przygotowują… robota, który wystartuje w konkurencji Bear Rescue. Polega ona na odnalezieniu obiektu umieszczonego w labiryncie i przetransportowaniu go w wyznaczone miejsce w jak najkrótszym czasie. Robot konstruowany przez łęczycki zespół będzie zdalnie sterowany przez jednego lub dwóch operatorów z wykorzystaniem technologii Bluetooth i środowiska programistycznego Prophio.

Warto dodać, że to kolejny rok szkolny, w którym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy realizuje zajęcia z dodatkowego obowiązkowego przedmiotu Mechatronika. Realizowany on jest w oparciu o innowacyjny program nauczania, a uczniowie podczas zajęć oceniani są… przede wszystkim na podstawie wkładu pracy w realizowany temat, a nie tylko na podstawie efektu końcowego. Łęczycka placówka jest bardzo wysoko oceniana przez Europejskie Towarzystwo Inicjatyw Europejskich jako szkoła, w której wzorcowo wprowadzane jest nauczanie mechatroniki na poziomie gimnazjalnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE