Reklama

Miasto gotowe na zimę

Opublikowano:
Autor:

Miasto gotowe na zimę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na kalendarzach mamy listopad i choć opady śniegu jak na razie nieśmiało próbują nam uświadomić, że prawdziwa zima jeszcze się nie zaczęła, to Urząd Miasta i tak jest przygotowany do tej prawdziwej konfrontacji. Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” ma czym pracować – na stanie są 2 ciągniki, 2 pługi, 2 siewki oraz 2 odśnieżarki spalinowe. Na wszystkich maszynach dokonano już przeglądu. Od listopada pracownicy rozpoczęli również pełnienie dyżurów na wypadek nagłych mrozów bądź opadów śniegu.

Pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz informuje, że z ubiegłego roku pozostało ok. 10 ton soli drogowej oraz ok. 45 ton mieszanki piaskowo-solnej

- Podczas tego sezonu wydatkowano 10.933,56 zł, które wykorzystano na materiały do zimowego utrzymania dróg: 26 ton soli drogowej, paliwo, oleje i drobne materiały związane z wykonywaniem prac, a także 771,78 zł na usługi związane z zakuciem węży hydraulicznych oraz transportem soli drogowej. Zakupiono również nową siewkę, której koszt wyniósł 6.015,90 zł. Zakup soli i piachu w sezonie 2016/2017 uzależniony będzie od warunków pogodowych. Planuje się około 30 ton soli drogowej oraz około 100 ton piasku – zakończył pełnomocnik. 

Czy zatem zima ponownie zaskoczy kierowców?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE