Reklama

Miasto posprzątało, ludzie znowu naśmiecili - problem z odpadami na Staromiejskiej

Opublikowano:
Autor:

Miasto posprzątało, ludzie znowu naśmiecili - problem z odpadami na Staromiejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Pod koniec listopada zakończyły się prace związane z porządkowaniem terenu przy ulicy Staromiejskiej. Związane były one z usunięciem hałd ziemi i odpadów nawiezionych, m.in. w wyniku korytowania w poprzednich latach ulic na osiedlu Waliszew. Choć ich koszt wyniósł ponad 49 000,00 zł, a prace musiały zostać wykonane z powodu decyzji wydanej przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi, na terenie łęczyckiego Emaus ponownie pojawiły się śmieci.– Jestem zasmucona postępowaniem osób, które wyrzuciły te śmieci. Nie mogę zrozumieć, czym było ono podyktowane. Pamiętajmy, że jest to obszar, na którym znaleziono liczne zabytki archeologiczne. Jeśli teren ten ponownie zamieni się w składowisko śmieci, Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi nakaże jego uprzątnięcie. Ponieważ takie prace muszą być prowadzone pod nadzorem archeologicznym, są bardzo kosztowne, za co płaci nie tylko Urząd Miejski, ale wszyscy mieszkańcy Łęczycy. Szkoda, by zamiast wymiany chodnika, załatania dziury czy nowych nasadzeń, Gmina Miasto Łęczyca ponownie wydatkowała środki publiczne na oczyszczanie terenu przy ul. Staromiejskiej – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” Karol Niewiadomski złożył zawiadomienie o podrzuconych na działkę przy ulicy Staromiejskiej śmieciach na Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy.

– Nie chcemy, by sprawcy takich czynów pozostawali bezkarni. Mam nadzieję, że wszystkim łęczycanom zależy, by to, szczególne na mapie Łęczycy, miejsce nie zamieniło się w składowisko odpadów, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą, aby alarmować odpowiednie służby, jeśli zauważycie, że ktoś podrzuca śmieci – dodaje Karol Niewiadomski, dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”.

Przypominamy, że przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony należy nieodpłatnie umieszczać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Tumskiej 2. PSZOK czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 10.00-16.00 oraz soboty w godz. 12.00 – 16.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE