Krzysztof Lipiński kontynuował mówiąc, że pomysł został zapoczątkowany przez łęczyckich strażaków, dodając, że w przeszłości miało miejsce wydarzenie, kiedy to jedna z rodzin miała zakupiony czujnik, który okazał się nieoceniony.
Radny Zenon Koperkiewicz z kolei wyraził zadowolenie, że cel udało się osiągnąć, pomimo skromnego budżetu.
- To była chyba jedyna sytuacja, kiedy nie musiałem radnych przekonywać. Ponieważ to nie zależało ode mnie, ale od nas wszystkich, a radnych mamy 15, jednomyślnie udało się uchwałę podjąć – przy okazji radny życzył stuprocentowej niezawodności przy użytkowaniu urządzenia.
Komendant Powiatowej Straży Pożarnej Jarosław Ostrowski powiedział, że pomysł powstał ze względu na ogólnopolską akcję „Nie dla czadu” i „Zgaś ryzyko”.
- Osoby często niestety giną ze względu na zatrucie dwutlenkiem węgla, który jest bezwonny, bezbarwny i niezwykle niebezpieczny. Ostatnio to ryzyko się zwiększyło ze względu na uszczelnienie naszych domów, także tutaj była to nasza inicjatywa. Poprosiliśmy burmistrza, radnych i tak jak pan przewodniczący powiedział, była z ich strony przychylność, za co serdecznie dziękujemy. My deklarujemy pomoc w montażu tych czujek, aby je fachowo zamontować.