Reklama

Miasto przetestuje „inteligentne oświetlenie”

Opublikowano:
Autor:

Miasto przetestuje „inteligentne oświetlenie” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Przejście przez jezdnię w naszym mieście, w godzinach szczytu, czasem graniczy z cudem. Ogromne natężenie ruchu powoduje, że kierowcy nie zawsze zatrzymują się przed pasami, a z kolei piesi niejednokrotnie wymuszają przed nimi ten manwer.Inny problem mają dzieci idące ze Szkoły Podstawowej nr 3 do domu, ponieważ tam, choć ruch jest mniejszy, nie zawsze mogą czuć się bezpiecznie przechodząc przez jezdnię.Problemem okazują się samochody zaparkowane w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych, które swoimi gabarytami zasłaniają pieszego. To z kolei prowadzi do tego, że kierowca jadący w kierunku ulicy Kaliskiej może nie zauważyć dziecka, które chce się przedostać na drugą stronę jezdni.Na szczęście nie doszło jeszcze do tragicznego zdarzenia, choć, jak wiemy, czasem jest lepiej dmuchać na zimne. Magistrat w związku z tym podjął już pewne działania.- Dużym zagrożeniem dla osób przechodzących przez to przejście dla pieszych są kierowcy pozostawiający auta zaparkowane niezgodnie z przepisami czyli w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia. Zasłaniają widoczności zarówno pieszym przechodzącym przez jezdnię jak i kierowcom przejeżdżającym ulicą Zachodnią – mówi Jakub Pietkiewicz - To bardzo niebezpieczne i apelujemy do kierowców o stosowanie się do przepisów o ruchu drogowym. W związku ze skalą zjawiska i zagrożeniem dla uczęszczających do SP 3 dzieci zintensyfikowane zostaną w tym miejscu patrole Straży Miejskiej, a kierowcy nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów będą musieli się liczyć z konsekwencjami.

Ponadto, Urząd Miasta planuje przetestować tzw. „inteligentne oświetlenie”, które, gdy wyczuje ruch w okolicy przejścia dla pieszych, zwiększa swoją intensywność. Ma to pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa pieszych, w  szczególności dzieci.

- Planujemy również podnieść bezpieczeństwo tego przejścia dla pieszych poprzez zainstalowanie specjalnego dodatkowego oświetlenia z wyróżnieniem barwą światła i poziomem luminancji. Światło będzie świecić intensywniej w momencie gdy do skrzyżowania podejdzie pieszy co dodatkowo uczuli przejeżdżających kierowców – informuje Pietkiewicz - Jesteśmy porozumienie z firmą Philips Lighting Poland na bezpłatny montaż próbny takiego zestawu przy szkole podstawowej. Po okresie testowym umowa będzie zawierała możliwość wykupu instalacji. Obecnie firma jest na etapie przygotowania do realizacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE