Reklama

Michał Pacholski o przejściu do PSL-u

Opublikowano:
Autor:

Michał Pacholski o przejściu do PSL-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności O tym, że Michał Pacholski odszedł z Twojego Ruchu informowaliśmy już na portalu Mojałęczyca.pl. Poseł obecnie działa w Polskim Stronnictwie Ludowym. Jak ocenia zmianę barw klubowych?- Dzisiaj, z perspektywy miesiąca mogę powiedzieć, że w mojej ocenie była to decyzja słuszna. Ważna jest dla mnie możliwość działania w partii, która nie jest typowym betonem politycznym. PSL to partia, której siła jest w jej różnorodności. Każdy członek może mieć różne zdanie i nie jest za nie szykanowany, a kierunki działań są wypracowane podczas dyskusji i debat - mówi Michał Pacholski.

Skąd wzięła się decyzja o wstąpieniu do PSL-u?

- Podjąłem ją w grudniu 2014 r. Po odejściu we wrześniu z Partii Twój Ruch, byłem członkiem Koła Poselskiego Gospodarka i Bezpieczeństwo. W komisjach sejmowych, których jestem członkiem (Komisja Infrastruktury i Komisja Skarbu Państwa) zajmuję się sprawami gospodarczymi, odnawialnymi źródłami energii i prawem geodezyjnym - dodaje M. Pacholski. - W szczególności interesują mnie problemy osób prowadzących działalność gospodarczą – małych i średnich przedsiębiorstw. Dzisiaj, po przemianach gospodarczych, rolnicy musieli stać się osobami, które prowadzą działalność gospodarczą. Model gospodarstwa rolnego przypomina małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne i wpisuje się w obszar moich działań. Do tego dochodzi rozwój infrastruktury wiejskiej z wykorzystaniem środków zewnętrznych, a w szczególności odnawialne źródła energii.

Jak mówi poseł nie bez znaczenia jest również sprawa bezrobocia na terenach wiejskich, które szczególnie dotknęło gminy, w których znajdowały się PGR-y.

- W swojej pracy poselskiej, wśród osób, które zgłaszały się do mojego biura poselskiego w przeważającej części byli właśnie rolnicy. Przez minione trzy lata poznałem problemy, na które właśnie oni i ich rodziny napotykają w życiu codziennym, wielokrotnie interweniowałem i służyłem pomocą. Nie bez znaczenia jest dla mnie fakt, że ziemia łęczycko-sieradzka to tereny typowo rolnicze - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE