Reklama

Mieli rozmawiać o LGD, ale… nikt nie przyszedł

Opublikowano:
Autor:

Mieli rozmawiać o LGD, ale… nikt nie przyszedł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Z Lokalną Grupą Działania „Ziemia Łęczycka” jest trochę jak z UFO – każdy słyszał, nikt nie widział. Niby grupa funkcjonuje, niby zrzesza trzy gminy (Daszyna, Grabów, Łęczyca) i miasto (Łęczyca) i jej celem ma być pozyskiwanie dofinansowań.Jednak z tymi dofinansowaniami bywa różnie, na przykład w kwietniu br. okazało się, że LGD „Ziemia Łęczycka” zdobyła najmniej punktów – 153 – i nie otrzyma dofinansowania na realizację strategii rozwoju lokalnego.O tym, na jakim etapie działań jest LGD „Ziemia Łęczycka” i jakie ma plany na przyszłość chcieli porozmawiać radni podczas wczorajszego posiedzenia komisji wspólnych. Nie porozmawiali i niczego się nie dowiedzieli, ponieważ… nikt się nie zjawił, pomimo zaproszenia na komisję. 

Przewodniczący Paweł Kulesza komentując tę sytuację powiedział wprost, że wyraźnie widać jaki jest stan grupy.

- Tej grupy nie ma! Zapraszamy po raz trzeci kogoś, kto się nie zjawia, więc tej grupy nie ma. Wykonajmy następny krok i przestańmy wydawać pieniądze i wróćmy do punktu wyjścia: nie ma Lokalnej Grupy Działania.

Radni zaczęli debatować między sobą o ewentualnych rozwiązaniach, mając na uwadze, że miasto w przeciągu dwóch lat wydało 30 tys. zł. tzw. „składkowego”, a efektów nie widać żadnych. Zapytano także zastępcę burmistrza Krzysztofa Urbańskiego o to, czy grupa odwołała się do rozstrzygnięcia konkursowego.

Odpowiedź zaskoczyła wszystkich, ponieważ okazało się, że pani prezes Anna Krajewska w dniu 4 sierpnia złożyła dymisję z pełnionej funkcji.

- Odwołanie nastąpiło, sprawa jest w sądzie. Nie mam żadnych informacji kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie. Ja osobiście, aby nie było żadnego zamieszania, dzwoniłem do pani prezes w dniu wczorajszym z zapytaniem czy będzie na dzisiejszym posiedzeniu. Pani prezes z dniem 4 sierpnia złożyła rezygnację z pełnionej funkcji i zadeklarowała, że powiadomi zarząd o tym, że dzisiaj jest posiedzenie i aby ktoś z zarządu tutaj się pojawił. Jaki efekt jest, to widzimy, nikt nie przyszedł.  

Dodał także, że po rozmowie z prawnikami okazało się, że w projekcie, jaki LGD składało w kwietniu, nie uwzględniono kilkunastu punktów, a które zgodnie z konkursem powinny być rozpatrzone.

Na tym zakończono ten punkt. O sprawie wyboru nowego prezesa, a także efekcie odwołania, będziemy informowali na bieżąco. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE