Reklama

Mieszkańcy Leszczy zalewani przez wodę!

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Leszczy zalewani przez wodę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Leszcze, wieś sąsiadująca z Łęczycą. Życie płynie tu spokojnie, póki na niebie nie pojawią się pierwsze oznaki wiosny. Pora, która dla większości z nas oznacza nowe życie, śpiew ptaków i burzę hormonów, dla nich jest początkiem dramatu... Rzeka Czartówka, przepływająca obok Leszczy znajduje się nad poziomem wsi i podczas opadów deszczu zalewa wszystko dookoła.- Pewnego dnia otrzymałam telefon, że ludzie nie mogą dojechać do domu, gdyż na naszej drodze wody było aż po kostki. Sprawę wzięliśmy w swoje ręce. Wspólnymi siłami z prezesem spółki wodnej, Andrzejem Krzyżaniakiem oczyściliśmy rowy. Mieszkańcy przeznaczyli na ten cel 2 tysiące złotych - mówi Agata Fornalczyk, sołtys miejscowości Leszcze.

Sprawa ma się o wiele gorzej na terenie od strony ulicy Lotniczej. Tam woda zalewa całe pola, piwnice, a nawet domy.

- Planujemy zebranie z panem Krzyżaniakiem, by wspólnie zadecydować, co należałoby zrobić. Przede wszystkim wypadałoby oczyścić i pogłębić te rowy. Czartówka wbiega w miasto. Jeśli gmina z miastem nie dojdzie do porozumienia aby udrożnić nam wodę schodzącą z rzeki, to na nic nasza praca i pieniądze. Woda musi znaleźć gdzieś swoje ujście. Jeśli będzie zatrzymana tamą, będzie się spiętrzała i wiecznie wylewała. Potrzebny jest odpływ - kończy A. Fornalczyk.

Czy mieszkańcy mogą liczyć na pomoc?

- Oczywiście zainteresuje się sprawą mieszkańców Leszczy. Udam się na miejsce i zapoznam z sytuacją. Jeśli będzie możliwość - interweniuje i pomogę im – mówi wójt Gminy Łęczyca, Jacek Rogoziński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE